Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szokás koszorút vinni csak...

Szokás koszorút vinni csak úgy egy sírra?

Figyelt kérdés

Olyan sirhoz megyünk,ahova ritkán jutunk el,és nem csak mi,hanem más is,igy ritkán kerül rá virág (nem is földes a teteje,hanem fedett)

Igy vágott virágot szoktunk,de az maximum 2 napot bir ki,mert nincs aki cserélje a vizet.

Egy koszorú viszont sokkal tovább szép.

De eddig csak temetéskor,halottak napján vagy évfordulókor láttam hogy visz bárki is.

Szokás csak úgy is?

Vagy a vágott virág legyen?


2011. ápr. 4. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem édes mindegy, hogy szokás. Aki hetente kétszer kijár a temetőbe, nyilván nem fog mindig koszorút vinni, anyagilag sem bírná. De ha ritkán juttok el, vigyetek nyugodtan koszorút. Leginkább azt visztek, amit jónak láttok, ebbe igazán nem szólhat bele senki.
2011. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

aprócska falu,és nagyon le tudják szólni az embert...


engem nem érdekelne senki véleménye,de az idős nénit,akinek a férje sirjára visszük,őt érdekli (ő már nem tud kijárni a temetőbe,de aki kijár,simán megszólja)


ezért a kérdés

2011. ápr. 4. 12:27
 3/4 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a nénit (telefonon vagy akár személyesen is)
2011. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

neki mindig mind1 minden...


aztán utólag mondja hogy mi lett volna jó:)


de viszk vágott virágot meg egy szolid koszorút,és kész


akinek nem tetszik,vigyen szebbet

2011. ápr. 5. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!