Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy építkezési vállalkozó...

Ha egy építkezési vállalkozó kivág/at/ 8 db, legalább 80-90 éves Jegenyefát (Jegenye nyár), Ő ezentúl miben fog gyönyörködni?

Figyelt kérdés

"Gondolom, elsősorban az óriási nyereségben, amit az a három pinceszintes, 120 lakásos ház fog hozni Neki",


de komolyra fordítva a szót lehet úgy is reagálni, hogy

"Egy másik telken lévő 8 másik jegenyefában",

de ilyen már nem lesz, mert az előző 8-at kiirtotta egy "kollégája", egy másikról pedig egy harmadik fogja kivágatni hamarosan.

Ezekben az emberekben ilyen gondolatok nem fogalmazódnak meg?

Nem lehetne azokat a szegény fákat az épület tervezésekor figyelembe venni?

Csak egybefüggő, négyszögletes alapban lehet gondolkodni?


Konkrétan a Budapest, XIII. Kassák Lajos utca - Lőportár utca - Tüzér utca közötti területre gondolok, amelyiket ma elkezdtek kiirtani. Lehet, hogy mire holnap arra járok, már csak egy pusztaság fogad.

Az új épület elé esetleg ültetendő, génmanipulált, talán 10 év múlva megerősödő , maximum 3 méter magasra megnövő díszfák sem lomb felületben - fotoszintézis - sem esztétikai élményben nem fogják pótolni a hosszú évtizedek azon "eredményeit", amelyeket ma és a közeljövőben kiírtunk.

Más is elszomorkodott már ilyesmin?


2011. márc. 31. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Szomorkodtam már el én is ilyen dolgokon,de sajnos nem lehet ellene tenni semmit:(
2011. márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg petíció? hogy a jövőben ne írtsanak ki mindenfajta zöld övezetet...Mert lassan márcsak undorító háztömbök meg épületek lesznek.. Erdő meg sehol vagy éppen park vagy virágkert...!:(
2011. márc. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is szomorodtam el hasonlón,illetve fel is dühített az a látvány,hogy az út széléről kivágták sorban a hatalmas nyárfákat(nálunk vidéken),mikor azok látszólag senkinek nem ártottak. Többnyire ilyenkor arra szoktak hivatkozni,hogy a fák balesetveszélyesek,és ki kell őket vágni.A vállalkozó is hasonló dologra hivatkozhatott,az építkezésen kívül,hogy ne kelljen milliókkal többet fizetnie az épület áttervezésére,úgy,hogy a fák is a helyükön maradhattak volna:(
2011. márc. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!