Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan viselkednétek intellige...

Hogyan viselkednétek intelligensen ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam,akinek azt hiszem elég sokat segítettem már...múltkor anyagilag is kisegítettem, meg meghívtam kávéra ilyesmi,vonatjegyet fizettem neki(vagyis szüleim pénze,mert idén vagyok végzős gimis,nem dolgozom).

Na és kértem,hogy küldje már el a házikat...meg írtam neki,hogy találtam 1 jó programot azzal kapcsolatban,ami érdekli éppen.ARra válaszolt,hogy nem tud majd elmenni arra a programra,de a házit nem küldte.Nem akartam letámadni,hogy leglaább annyit mondhatnál,hogy nem is akarod elküldeni,ehelyett megkérdeztem,hogy mi a helyzet vele és miben tudnék segíteni neki az emelt érettségire való készüléskor,mert nekem sok anyagom van...kivártam,hogy hátha valami egyéb dolog van az életében(családi ügyek),ami miatt nem képes segítséget nyújtani..


De simán facebookozik a többi osztálytársammal...

Szerintetek mit is kellene tennem?Már csinált egyszer ilyet,hogy nem küldte,de átlátszó volt...utána folytatódott tovább a beszélgetések,de most már eléggé csalódást okoz!Talán nem kellene már beolvasnom neki ebben az utolsó pár hónapban?Mi lenne a helyes?


Ti kérnétek tőle legközelebb segítséget?Mert én már fontolgaotm,hogy nem nem...és nem is nyújtok neki semmit,ha ő ezek után ennyire nem képes,hogy válaszoljon...


2011. márc. 11. 21:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy kéretlenül körbenyaltad a kis seggét. Akkor meg mit csodálkozol, hogy semmibe sem vesz? Tanuld meg szépen, hogy az emberekkel lekezelően és szemét módon kell bánni, hogy azt is megköszönjék, hogy ha egyszer véletlenül elfelejtesz beléjük rúgni.


Akkor ugyan nem fognak szeretni (még így sem), de nem is engednek meg maguknak ilyet.


Ettől függetlenül nagyon szép és helyes dolog az, hogy segíteni akartál, csak ezzel a tárdadalommal nem kompatibilis.

2011. ápr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!