Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha találkozol egy ismerősöddel...

Ha találkozol egy ismerősöddel és adtok egymásnak puszit, meg szoktad érinteni közben?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 23:43
 1/9 anonim válasza:
Én nem nagyon.. sztem ez csak amolyan jelképes dolog inkább..
2011. febr. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Ettől a levegőbe cuppantástól a falnak tudnék menni, annak mi értelme lenne? Az olyannak inkább nem is adok, aki ilyet "igényel".
2011. febr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Nem illik összenyalni közben a másikat. Ahogyan a kézcsóknál is csak a levegőbe illik cuppantani, úgy az arccsóknál is.

Udvariatlan és nem is higiénikus a másikra rányomni a szádat. Ilyet csak a gyerekek és a műveletlen, egyszerű emberek tesznek.

Ráadásul nőkön a sminket is elmázolhatja, illetve a tiédet rákenheti, aminek a másik nem fog örülni.


Tehát ha azt akarod, hogy kultúrembernek tartsanak, nem érsz hozzá fizikailag a másik emberhez a puszinál.


Kivételt képez ez alól természetesen a szexuális töltetű csók a megfelelő partnerrel.

2011. febr. 26. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

23:57: "a levegőbe cuppantástól a falnak tudnék menni, annak mi értelme lenne?"


Mert amúgy másikhoz való hozzáérésnek mi értelme van szerinted? Az mitől tölti be jobban az üdvözlési funkciót?

2011. febr. 26. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 napietus ***** válasza:
nem, nem szoktam. ez csak jelképes gesztus, főleg mi nők nem szívesen kenjük el egymás sminkjét :)
2011. febr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ha valakinek puszit adok, akkor az legyen puszi. Természetesen nem nyomom a másik arcára a számat, de ha logikusan belegondol az ember, akkor ez csak fura fejtartások árán lenne lehetséges. Természetesen az arcunk összeér, de a szánk nem igen ér a másikhoz. Ha olyan az illető, akkor néha a "megfogom" a vállát, felkarját közben, de többnyire nem!
2011. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 PT-Daniel ***** válasza:

F/26


Csak azokkal pusziszkodom, akiket jobban ismerek. Amugy kösönes, kedves visszafogott mosoly es biccenes.

Ha puszi, akkor az arcok összeernek es jobb kezemmel atkarolom a derekat.

Közeli, him nemü barataimmal, amikor kezet fogunk, altalaban a bal kezzel megszoritjuk a masik vallat. Ez valahogy igy alakult.

2011. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát mi úgy adjuk a puszit,ha rúzsosak vagyunk,hogy cuppantunk,és az arcunkat érintjük össze csak,a szánkat csak ha nincs rúzs,és én mindíg megfogomaz üdvözölt vállát,nemtudom,ezolyan régifajta megszokás..ja meg hogy 3 puszi..ez is egy hülye megszokás..régen közeli barátokkal meg oroszpuszis köszönésünk volt,hogy a harmadik a szájra,de itt magyroknál ez már nem szokás..régen nagyanyáméknál a család szájon puszilta egymást...
2011. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs illik - nem illik. Mindenki ugy csinalja, ahogy neki jol esik, illetve ahogy a masik fogadja. Nem szamit ha ez idegeneknek nem jon be.

Rokonoknak adok puszit es kozben a karjukat vagy vallukat erintem. Baratoknak/baratnoknek puszi utan jon az oleles. Az egesz kapcsolat hangulatat feldobja egy szeretettel teli oleles. (rokonokat is olelgetek ha mar regen taliztunk, illetve ha ugy erzem hogy igenylik, vagy ha eppen en igenylem a szorongatast:)

2011. márc. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!