Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hangoskodnak sokan a...

Miért hangoskodnak sokan a lakótelepeken?

Figyelt kérdés
Azt nem értem,és ezt a panaszt másoktól is hallottam,hogy sokan fittyet hányva másokra és a lakótelepi viszonyokra,totál nem foglalkoznak azzal,hogy éjjel,nappal bömböltetik a magnót,vagy hangoskodnak,de vannak,akik szándékosan föl-le száguldoznak a betonházak között a robogóikkal,autóikkal,ráadásul szándékosan még a gázt is húzogatják,iletve rálépnek ,hogy még hangosabb legyen a motor zaja. Ha szólok nekik,még ők vannak felháborodva. Van amikor hajnalok haknalán ordít a hülye DJ egyveleg a magnóból,vagy motoroznak föl le az utcában.Vagy,hogy kiülnek a játszótérre a nagyszamár tinik és hangoskodnak,üvöltöznek,pedig tudják,hisz ők is lakótelep falai között élnek,hogy a beton visszhangzik,de mégsem foglalkoznak vele. Ezt sem értem,hogy miért tojják le azt,hogy esetleg más pihenni szeretne,mert esetleg másnap vizsgái leszneg,vagy tárgyalásra megy ,illetve dolgozni. Nagyon sok bunkó van a lakótelepeken! Amikor kertes házban éltem ott is voltak gondok,de nem ennyi. Sajnos ott is a föl le száguldozó autó,szomszédban a kert szemetét égető okostojás na meg a hozzánk átjövő füst,ami nem kellemes,de jóval kevesebb probléma volt kertesben,mint lakótelepen. De főleg a 15-20 éves korosztály csinálja mindig a fesztivált. Az ilyeneket legszívesebben bezárnám egy ablak nélküli,hangszórókkal teli szobába és teljes hangerővel üvöltetném a hülyébbnél hülyébb zenéket 24 órán keresztül,hogy átérezzék ők mit csinálnak másokkal.
2009. febr. 13. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően nem egészséges 50-60 négyzetméteres lakásokban lakni harmad-, negyed-, vagy többedmagunkkal. Sajnos a sok zsúfolt lakótelep a kommunizmus egyik maradványa, és rengetegen arra kényszerülnek, hogy valamelyik házblokkban lakjanak. Persze, tőlünk nyugatabbra is vannak lakótelepek, de általában a miénktől nagyobb lakteret alakítanak ki a tervezők. Viszont a helyzet sokkal jobb, mint például Kínában, ahol 30 négyzetméteren él a három-négy tagú átlagos család.


A 15-20 éves korosztály tagjainak meg valószínűleg nagyobb térre lenne szüksége, hogy kimozogja, kiélje magát.


És az egyik elcsépelt példa: az NDK területein egyes panelblokkokat felújították és a szinten elhelyezkedő 3-4 lakásból ütöttek össze egyetlen egyet. Mini teraszokat alakítottak ki a szinteken, az épületeket szépen bevakolták és a tető cserépborítást kapott. Ennek ellenére a tehetősebb németek elmenekültek onnan (még a belvárosból is, ki a zöldbe) és az épületeket arab, török vagy egyéb bevándorlók lakják.

2009. febr. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval az előző mondandóm lényege: a kicsi, zsúfolt tér sokakat frusztrálttá tesz, az emberek életmódja emellett felgyorsult, és a társadalom tagjainak többsége sehol sincsen tekintettel a másikra.


Mivel lakhelyet nemigen tudsz változtatni, az embereket meg pláne, két javaslatom van. Az első a költségesebbik megoldás: hangszigeteld a falakat és cseréltesd le az a nyílászárókat. Az olcsóbbik, hogy teremts magadnak a lakásban nyugalmas környezetet (pl. fesd be a falakat zöldre; dobj ki minden, a helyet feleslegesen foglaló kacatot stb.), és - viccesen hangzik, de hátha van hatása - tegyél be füldugót a füledbe éjszakára. Esetleg mozogj sokat alvás előtt, illetve igyál langyos mézes tejet.

2009. febr. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindent leirt az elözö válaszado. Én is ilyen tömb lakásban élek. Az a gond, hogy külömbözö mentalitásu emberek vannak "összezárva", elégg ha van egy-két "ki ha nem én" tipusu ember az már mérgezi az egész környezetet.

Egyszerüen sokk embernek sulyos viselkedési problémája van (bezártság,szegénység hatása stb.).

De attol lehetne másikra tekkintettel.

2009. febr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat és a hozzászólásokat. De még valami. Szerintem nem célszerű lakótömbök közé úgynevezett dühöngőt építeni(ráadásul vasrácsos) aminek élvezettel rúgják oda a labdát és nem kellemes egész nap azt is hallgatni,hogy mekkorát szól a labda a fasrácson+aszfalton. Játszótérre szükség van azt el is fogadom,de dühöngőre nincsen szükség. Aki mindezt kitalálta az biztos,hogy nem ilyen körülmények között él. Gondolta magába,jó ez a parasztnak,majd megszokja,de ha nem,majd megszökik. Nem hittem volna,hogy a lakótelepi élet ennyire más!
2009. febr. 14. 16:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is lakótelepen élek. Nagyon idegesített, hogy a szomszédok mindig hétvégén kora reggel kalapáltak dobogtak, fúrtak. Vettem a gyógyszertárban egy pár zajdugót (füldugót) kb. 100 ft-ért, azóta jót alszok.
2009. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Nem biztos, hogy hangosabbak a szomszédok mint máshol, csak a lakótelepi panel lakásokban minden áthalatszik. Mi is laktunk lakótelepen és én soha nem szóltam rá senkire mivel próbáltam alkalmazkodni... Viszont az valóban felháborító volt, hogy még a híradót sem lehetett végignézni, hallgatni, mert már kopogtak is , hogy "hangos"!? Amikor a 4hónapos fiam sírt mert fájt a hasa és a kedves szomszédok ki akarták hívni a rendőrőket...Úgyhogy szerintem nem mindig a "hangoskodókkal" van a probléma.
2009. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Ja. Egyszer hallottuk, egy hétköznap nyári délután 4 óra körül, hogy egy kiállhatatlan szomszéd lekiabált a ház tövében játszó gyerekeknek. Nem voltak nagyon hangosak, csak mint a játszó gyerekek. Szerinte hol játsszanak nyáron? Bent a lakásban?
2009. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez a lakótelepi élet akkor sem jó! Úgy mint a divatossá lett lakóparki élet sem. Nem egészséges ha egy betontömbe összezsúfolnak több családot. De ugyanez áll a pesti száz év feletti régi közösudvaros, lakásokra is. Hülyén van ez megoldva az biztos. Ha azt nézem csak Budapesttől kb 50 km-re lévő kis községben,már annyiért lehet szép ,kultúrált,összkomfortos kertesházat venni ammennyiért Pesten pl. pofátlanul elkérnek egy zajos,régi lakásért ráadásul nagyobb,tágasabb kertes házat lehet kapni,mint ezek a panel és pesti tégla lakások. Sajnos mi már kitörni innen nem tudunk. Nagyon sokan árulják a lakásukat nálunk és a környéken lévő településeken,de vevőt azt nagyon nehezen találni már panelre,mert ahogy már írtam annyiért már egy szép kertes házat lehet venni. Nem lene rossz itt élni,ha csend és nyugalom lenne. De persze ez teljességgel lehetetlen. Üvöltöző,dübörgő,hangoskodó emberek mindenhol vannak,de ez a lakótelepeken joban meglátszik és az ilyen emberektől hangos a lakótelep és környéke.


Én kertes házban nőttem fel és megszokni ezt az életet nem lehet,inkább csak átvészelni a mindenapok zaját és tűrni,hogy egyesek ,akik szeretnek hangoskodni ,sőt már sportot csinálnak abból,hogy szándékosan csapkodják éjjel az ajtóikat miután kimentek wc-re,vagy fürdőbe. Ez az amit soha nem lehet megszokni. Soha nem hittem volna,hogy ide sodor az élet,de aztán mégis megtette.

2009. febr. 18. 23:50
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, na, azért nem kell ilyen tragikusan felfogni, fel a fejjel! Drága Mamikám 75 évesen költözött kis házukból lakótelepi lakásba, miután Papa itthagyott minket. :( Hogy közelebb legyen hozzánk. Néha panaszkodik szegénykém, de van a környéken egy mesterséges tó, oda pl. szeret kijárni sétálni. ... Továbbá, ha bekapcsoljuk mondjuk a TV-t vagy zenét, nem lehet hallani, hogy pl. a szomszédban csapkodják az ajtót. Éjszakára továbbra is javaslom a füldugót - nyugi, süket nem lesz tőle az ember, ébresztőórát pl. meg lehet vele hallani, csak a külső zajokat tompítja, pont amik Téged zavarnak. És mivel sok ember van egy helyen, nagyobb az esély, hogy hasonló korú és gondolkodású emberekkel megismerkedhetsz - Mamikám is gyorsan megismerkedett 1-2 hozzá illő idős hölggyel.

Mellesleg: sok huszonéves fiatal, pl. én is, örülne, ha lenne pénze egy önálló lakótelepi lakásra, akár a 10. emeleten is. Szülőkkel összezsúfolva egy lakásban, az még több konfliktussal járhat, mint sok család egy házban... Vagy ha lennének bérlakások, mint régen - ma már nagyon kevés van, csak a nagyon ászorulók kapnak, az albérlet meg ésszerűtlenül drága.

2009. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!