Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy hívják az afroamerikai...

Hogy hívják az afroamerikai gengszterek "ökölköszönését"?

Figyelt kérdés
Sok filmben látom, hogy öklüket összeütve/érintve üdvözlik egymást. Ez milyen szokás, hogy alakult ki, miért teszik?
2011. febr. 19. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a dap greetingre gondolsz. Nemcsak afrok csinaljak, hanem mi feherek is es semmi koze ahhoz, hogy gengszter-e az illeto, bar tenyleg bizonyos korokben gyakrabban hasznalatos, de meg Obama is csinalja, o meg nem gengszter.
2011. febr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, te vagy Obama titkos ikertestvére? xD
2011. febr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lattam a valasztasi kampanya soran. Csak arra probaltam utalni, hogy ez nem gengszter dolog, hanem egy informalis, de baratsagos formajunak tartott koszones, ami igazabol nem olyan reg valt nepszeruve.
2011. febr. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, erre gondoltam. Mondjuk én azért hittem, hogy afféle gengszteres vagy utcagyerekes, mert általában az ilyen hangulatú filmeken és mindig a feketéknél láttam ezt a fajta üdvözlést.
2011. febr. 22. 16:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Valoban eleg utcagyerekes es abbol a kulturabol indult, viszont mara mar mas a helyzet es egyre mainstreamebb. Olyan "cool" dolog a fiatalok koreben, de majd lecseng, mint minden mas ilyesmi. Velem ledapgreetingelt a konyvtarosunk par eve (40-es feher ficko). Meglepodtem foleg, mert no vagyok...
2011. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!