Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vitás kérdés albérletben....

Vitás kérdés albérletben. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Mi, 3 egyetemista lány élünk egy albérletben.Mindenki hozott valami műszaki cikket: TV ,mikro, router...A mikro a múlt alkalommal füstölt, égett szaga volt.Kikapcsoltuk, majd kitakarítottuk és mintha semmi sem történt volna, működött tovább.Nah most a lány, aki a mikrot hozta, teljesen ki van akadva, hogy tönkre megy, mert érzi még a füstös szagát.Mérgét még fokozza, hogy ő ott sem volt, mikor ez a füstölés dolog történt, és valahol minket okol.Pedig ez bárkivel előfordulhatott volna, mindenki használja a mikrót,max 2 percre szoktuk berakni az ételt és mindig van rajta fedő.Már alig szól hozzánk...("3 éve van meg, nem szabadna tönkre mennie és még szeretném használni, mert itt leszek egy darabig")Mit tegyek?Mi illik?Felajánlottam neki, hogy ha vége a vizsgaidőszaknak,elvihetjük egy szerelőhöz, de már félek ránézni is a mikrora, mert ha valami baja lesz, biztos kifizetteti velünk.Ráadásul a hangulat is gyászos emiatt az albiban...

21l


2011. jan. 14. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Tizen egy két ezerért láttam ma a tecsóban mikrókat,vegyetek egyet .
2011. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

8ezerért már lehet mikrót venni...az fejenként kevesebb mint 3ezer forint...

tönkremegy vesztek másikat

2011. jan. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha baja lesz, akkor alap, hogy mindenki fizet. Hárman használjátok, de írhatnám azt is, hogy hárman amortizáljátok, bárkinél kijöhet egy meghibásodás.


Hasonló szituáiciókat elkerülendő, írjatok egy papírt, hogy bármi közös használatú cucc meghibásodásakor fizettek egyenlő arányban.

2011. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont a mikro az egyik legolcsóbb háztartási eszköz. Persze ez lehet, hogy vmi spéci cucc, de, hogy emiatt rossz érzésed legyen, az hülyeség. Érdekes egy lakótársad van, hogy ezen úgy kiakadt...Ha majd elromlik, vesztek egyet közösen, ennyi. Aztán meg a csaj megtarthatja magának kárpótlásul...Az vicces, hogy már ránézni is félsz a mikrora:-)
2011. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha baja lesz nem fizettetheti ki veletek, maximum eloszthatjátok a javítási költséget, tekintve, hogy közösen használtátok. De nektek ez se kötelező, mivel nem volt ilyen megállapodás. Egyébként egy mikró manapság nem összeg, nem tudom mért félti annyira...
2011. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

'Már alig szól hozzánk...("3 éve van meg, nem szabadna tönkre mennie és még szeretném használni, mert itt leszek egy darabig")Mit tegyek?Mi illik?'


A közösen használt dolgokért közösen fizettek, úgy illik, ha van róla írva valami, ha nincs.

(A hisztis p*csát meg küldjétek el, keressetek normális lakótársat.)

2011. jan. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is vegyetek egyet magatoknak ( 8 ezer forint az alsó határ, kettőtöknek az 4 ezer ft fejenként ), ne ereszkedjetek le ehhez a p*csához, mert nem éri meg meghunyászkodni előtte egy sz*r mikró végett, elvitetni meg nem éri meg, mert többe kerül lehet a leves mint a hús, vagy az ellenkezője történik: semmi baja, a szerelőnek meg csak az idejét raboltátok vele.
2011. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!