Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Baj ha valaki nem szedi szét...

Baj ha valaki nem szedi szét a karácsonyfáját január 6-án?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 21:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mi még nem szedtük le. Igazából, ha tehetném, egész évben kinhagynám :) De szerintem jövő héten már leszedjük, aztán tüzelő lesz szegényből:/
2011. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mi február eleje-közepe táján szoktuk leszedni.Szerintem nem baj:)
2011. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Bármikor leszedhető a karácsonyfa, csak a vallásosak

szedik le 6-án, vízkeresztkor.

2011. jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

A karácsonyfa állítása középkori, elsősorban német területen honosodott szokás melyben összefonódik a pogányság és a vallásosság.Fontos megjegyezni, hogy semmi köze, Krisztus születéséhez.

Miután egyre inkább terjed,hogy még advent előtt,november elején felállítják, főként köztereken,boltokban indokolt, hogy minél előbb lebontsák.A karácsonyi ünnepkört,valóban a farsang váltja(jan. 6 után)ezért hit dolga,hogy vallás, szokás vagy a trend alpján döntünk.

2011. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Amikor kicsik voltunk, volt, hogy egészen tavaszig állt a fa =D
2011. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Ginseng Titusz ***** válasza:
Én régebben, amikor egyedül éltem, augusztusban szedtem szét a fát.Rajtam röhögött a fél kisváros.
2011. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Baj igen mert könnyen így járhatsz http://www.youtube.com/watch?v=C3VaryDLnqA
2011. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
:D:D előző voltam!!
2011. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!