Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szólítanál meg egy...

Hogyan szólítanál meg egy olyan csoportot, amelynek egy részét tegezed, a másik részét pedig magázod?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
tegezve
2010. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben alapból tegeződöm, de ha külön megszólítok olyat, akit különben magázok, akkor ebben az esetben is magázom. Bár hozzátenném, hogy ilyenkor azok érzik kellemetlenül magukat, akit magázni kell/kellene és megkér, hogy tegeződjünk.
2010. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pl. "Üdv mindenkinek". Szerintem ezen az sem sértődik meg, akit magázol.
2010. nov. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A csoport jellegétől függ. Ha egyszerre kell szólni, megszólítani a csoportot, akkor mindkét formában egymás után. Ha nagyon formális a dolog, akkor pedig magázódva.
2010. nov. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy a szomszéd nénit és az unokáját: Jó napot, szia!
2010. nov. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szervusztok! - A cégnél mindenki tegeződik, azóta rám is rám ragadt. De ha magázódunk, akkor is ez a legjobb köszönés szerintem. (Valami olyasmi jelentése van, mint az ómagyarban az: Alás szolgája! Ez meg ugyebár nem bánthat senkit.)

Helló! - A másik, a "nemzetközi" lehetőség. Apukám öccsét meg a feleségét vagy 20 évig magáztam. Aztán egyszer csak mondták, hogy tegeződjünk. Viszont a bátyáék nem mondták sose, így őket mind a mai napig magázom. De ugyebár férfiembernek csókolomozni. Hááát. Meg jónapotozni. Mivel viszonylag modern emberek, / csak magáztatják magukat, / ezért a heló tökéletes. Esetleg sziasztok anblokk, ha pl. uncsitesók is jönnek.

27/F

2010. nov. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szoktam a cégnél ilyen helyzetbe kerülni, bár általában csak köszönés szintjén. Olyankor egyértelműen "Sziasztok, Jó reggelt/napot kívánok!" Azaz maradok annál, hogy néhányukat tegezem, néhányukat magázom, szerintem ez így teljesen korrekt.


Egy idősebb férfi kollégámmal magázódom csak, de ő is mindig úgy köszön, hogy "Csókolom! Sziasztok!" (Előbbi nekem szól), nincs ebben semmi különös. :)

2010. nov. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 miss sajt válasza:
szerintem magázd őket , de ha csak köszönsz akkor jónapot kívánok, sziasztok
2010. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves Elvtarsak!
2010. dec. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 N.Balu ***** válasza:

Ha kicsi a csoport, akkor én külön-külön szólítanám meg a csoport két részét. És mert lehetséges (mert kicsi a csoport), akkor testbeszéddel jelezném (pl. fejfordítás és/vagy biccentés, ilyesmi), hogy melyik megszólítás kinek, kiknek szól. Először persze azokat szólítanám meg így, akiket magázok, utána azokat, akiket tegezek.


Ha nagy a csoport, ezt úgy értem, hogy testbeszéddel nem lehet, avagy feleslegesen nehéz lenne ilyetén differenciálni közöttük, akkor inkább maradnék a magázódásnál, vagyis a formális köszönésnél.

2010. dec. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!