Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyetemi fiatal tanár felajánl...

Egyetemi fiatal tanár felajánlotta a tegeződést. Hogy írjak neki emailt?

Figyelt kérdés

Nekem állati fura, hogy egy tanárt tegezhetek. Egyáltalán az, hogy egy idősebb embert. Szóval legtöbbször igyekszek úgy tegezni, hogy nem tegezek, tehát kikerülöm az ilyen helyzeteket, ha tetszik se nem magázok se nem tegezek, hogy ne sértsem meg azzal, hogy lemagázom. Ez beszédben megy és az elköszönés, köszönés is szép napot, szép estét, szervusz és hasonlók, de emailben? Milyen megszólítást írjak? A legutóbbi levelemet T. Tanár úr megszólítással kezdtem, de ezután nem tegező formában írtam (se nem magázóban), szóval úgy, mint a beszédben. Lényegében a megszólítással van bajom...


Illetve most szeretnék kérni, hogy töltse fel az ígért tananyagot a netre. Ezt hogy tegyem meg tegeződve? "Kérem, ne felejtsd el feltölteni a...." Így jó??? :-)


2010. nov. 10. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha felajánlotta a tegeződést, szerintem ne csinálj belőle gondot, tegezd nyugodtan. Elvégre leendő kollégák vagytok! ;)

Kezdheted úgy a levelet, hogy "Üdvözletem!". És folytathatod azzal, hogy "Kérlek, ne felejtsd el feltölteni..."

2010. nov. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves X,

Kérlek, ne felejtsd el feltölteni a..."

Kerüld, hogy félig magázz, félig tegezz. Hülyén néz ki, komolytalan is. :)

2010. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves X!"


1. Ne spilázd túl, ezért ajánlotta fel, hogy tegezd.

2. Ha ilyen "jajj hogy mondjam/mit írjak" típus vagy (én is az vagyok :) ), akkor megsúgom, hogy valószínűleg a legbénább leveled is ezerszer tisztelettudóbb és jobb, mint sok diák társadnál. Mert bizony az emberek nagy része sokkal jobban félválról veszi ezt a dolgot.


Párom egyetemen tanít (nem épp büfészakon)... ha látnád milyen leveleket írnak néha a diákok (megszólítás, aláírás nélkül, stb)... hidd el, közel sem aggódnál ennyit. :D

2010. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Hát férfit inkább Tisztelt (keresztnév)!-vel illik köszönteni szerintem.

Nekünk is volt az egyetemen egy tanárunk, akit mi spontán letegeztünk, mert először nem tudtuk, hogy tanár, utána derült ki, hogy tanítani fog minket az 1-2. évben. Mikor kiderült, nem kezdtük újra magázni, pedig a mi osztályunkon kívül mindenki ezt tette. Később olyan jó lett a kapcsolat, hogy volt az államvizsga utáni bulinkon, sőt azóta egy osztálytalálkozós bulira is meghívtuk.

2010. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

"Kérem, ne felejtsd el feltölteni a"


ez így konkrétan helytelen. A szerbusz meg egyébként egyértelműen tegezés.


De most ha elfogadtad hogy tegeződtök akkor már ne akard ne tegezni. Ha zavar, akkor vissza kellett volna utasítanod a tanárt. (Bár szerintem ez akár sértőbb is lehet mint ha azt mondanád neki hogy mizu, haver :P)

2010. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy Tanár úr, nem feltétlenül megázás.

Ez olyan mint amikor egy idős bácsi felajánlja hogy tegezd, de te úgyan úgy Józsi bácsinak hívod, nem Józsinak.

Pl: "Helló Józsi bácsi! Hogy vagy?"


Kedves Tanár úr!

Kérlek ne felejtsd el feltölteni a...

Mivel azt írtad hogy idősebb, így maradhatsz a Tanár Úr megszólításnál, mert a tiszteletet meg kell neki adni, mert idősebb és tanár is. Tegezéssel is meg lehet adni a tiszteletet vkinek.

2010. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
63%
csocsakany haver na mi a hezag te vagd mar hozzam az anyagot
2012. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet néhány válaszolóval.


Szerintem az "Üdvözletem" mint megszólítás, köszönés kifejezetten béna, bumburnyák, flegma, esetlen. Én is oktatok egyetemen (nő vagyok), és nem keltene jó benyomást bennem egy ilyen levél, még ha nem is tiszteletlenségből írja a hallgató, hanem tájékozatlanság miatt.


Én ugyan magázódom, mert ez van a tanszéki policyben, de ha tegeződnék, az alábbi formulát találnám udvariasnak:


Kedves [keresztnév]!


Üdvözlettel:

[Vezetéknév] [Keresztnév]


A "Szép napot!" mint elköszönés levélben kissé furcsa, szóban elmegy, de levélben inkább "üdvözlettel" legyen.


Ha tegeződöm, és a hallgatók letanárnőznek, kissé rosszul esne. Még ha tudom is, hogy nem tiszteletlenségből teszik, hanem pontosan azért, mint ahogy Te is írod, Kérdező -- nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, fura nekik a tegezés. Pontosan emiatt nem is érdemes felajánlani amúgy.


Kérdező! Nyugodtan tegezd le, ne kerüld a megszólítást, tegezésre utaló jelzéseket.


30/N

2015. febr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!