Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik csak fürdőruhában + egy...

Illik csak fürdőruhában + egy törölközővel a vállon, strandpapucsban közlekedni lakóparki lépcsőházban? (A lakópark kertjében van medence)

Figyelt kérdés

jún. 28. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Amíg társasházban laktam, mindig nagy gondot fordítottam a megjelenésemre, amikor elhagytam lakásom magányát.


A szaténnadrágot és könnyű selyeminget, rajta a damaszt házikabátot ilyenkor mindig óvatosan a szobainasra helyeztem, és az alkalomhoz illő öltözet kiválasztására nagy hangsúlyt fektettem.


Délelőtt világos szövetnadrág, fehér ing, navy blue zakó, barna bőrcipővel és az elmaradhatatlan nyakkendővel, valamint díszzsebkendővel. Természetesen a hozzáillő karóra kiválasztására is figyeltem.


Délutám már formálisabb a megjelenés a társasházi lépcsőházban, sötét kétrészes öltöny, megfelelő mandzsettákkal, és ilyenkor már a kitüntetéseimet is feltűztem.


Este már szmoking és kemény gallér, valamint cilinder, fehér kesztyű és sétapálca nélkül a szemetet sem vittem ki.


Szerinted?

jún. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Illik.
jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen esetben nem probléma ha így lépsz ki a lakásból. Gondolom nem csak te fogsz így közlekedni.

Ahol laktam régen az utca végén volt egy szabadstrand és a környékről sokan mentek úgy oda hogy fürdőruha volt rajtuk, papucs meg vittek törölközőt magukkal és ennyi. Anno én is így jártam amikor ott laktam és semmi gond nem volt ezzel. Volt egy kisbolt is, sokan jártak be úgy fürdőruhában ha épp strandra mentek vagy onnan vissza. Nem volt ebbe semmi gond.

jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szikszai.B ***** válasza:
0%
Szerinted ki nem sz*rja le, hogy valami retkes putri lépcsőházban miben sétálgatsz? :)
tegnapelőtt 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem eszembe nem jutna, hogy illik-e. :)

Arra gondolnék, hogy mondjuk nem illik végig slattyogni csurom vizesen a lépcsőházon, hogy utána más hasra essen... de hogy milyen öltözékben jövök-megyek, az szerintem pont nem érdekel senkit ilyen helyen. :)

ma 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!