Ki örökli a trónt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden országban más a törvény, szóval lehet, hogy nincs erre válasz, de akár csak a teóriád szerint. Elméleti a kérdés amúgy.


Az adott országban csak férfiak örökölhetnek. A királynak lehetnek hivatalos szeretői, akiktől hivatalos örökösei lehetnek.


Adott egy király, akinek az első feleségétől (tehát királyné volt, és nem szerető) született egy fia. A királyné meghalt és a király újraházasodott egy szeretőjével (tehát megint új királyné lett). A fiú már nagykorú, amikor az új királyné szül egy fiú gyereket.


Ilyenkor ez a fiúgyerek vajon átveszi a "vezetést" hiszen a jelenkori királyné fia, vagy attól függetlenül az első fiú marad első a sorban, mert az új királyné pozíciója nem változtat rajta.


2024. máj. 12. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Mindig az első szülött gyerek örökli a trónt függetlenül attól,hogy más nőtől is van a királynak fia.
2024. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1 írja, az elsőszülött fiú örökli a trónt. Ilyenkor szoktak aztán bekövetkezni a belső cselszövések, családi gyilkosságok, testvér megvakítása stb., ami a magyar királyi családokban sem volt ismeretlen.
2024. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Valóban országfüggő. Van, ahol nem feltétlenül a leszármazottra száll a hatalom, hanem a legidősebb családtagra vagy a legalkalmasabb emberre... stb.
2024. máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, azt a részét nem írtam le jól, mert nem tudom a pontos szavakat. De az biztos, hogy vér szerinti öröklődés van. Szóval először a király gyerekei, aztán ha azok nincsenek vagy meghalnak, akkor mondjuk ha volt a királynak testvére. Aztán annak a gyerekei stb stb. Szóval itt az első fiú volt a trónörökös az biztos.

Köszönöm mindenkinek a választ eddig!

2024. máj. 12. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Két öröklési rend van: 1) a primagenitura, azaz elsőszülött, sok országban, pl. Anglia, Hollandia, skandináv országok, lehet lány is, amikor a legidősebb élő gyerek örököl. Ezt főleg a megszilárdult államrendszerekben alkalmazzák.

2) senioritás, azaz a nemzetség legidősebb, uralkodásra, kormányzásra alkalmas tagja örökli a trónt. Ezt főleg, de nem kizárólag a még nem teljesen kialakult, megszilárdult társadalmak alkalmazzák, azért, hogy a vezetésre alkalmas, és már kiismert ember legyen a vezető.

2024. máj. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!