Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Köszönés, kézfogás. Ismertesse...

Köszönés, kézfogás. Ismertesse valaki kérem?

Figyelt kérdés
Szóval Németből külön órákat veszek egy 32 éves férfi tanárnál! Kezet soha nem fogok vele (csak köszönök neki hogy hello és óra végén is elköszönök de kézfogás semmi)nem tudom kinek kellene kezdeményezni a kézfogást én 17 éves vagyok az óra végén mindig amikor átadom a pénzt azt mondom hogy köszönöm (lehet nem kellene megköszönni)vagy nem is kellene kezet fognom vele! Tudom hogy valaki egy jót röhög ezeken a problémákon kérdéseken ,de engem sajnos nagyon zavarnak bunkónak tartom magam ,hálás lennék ha valaki leírná nekem hogyan viselkedjek mit tegyek a magánórákon! Köszönöm
2010. okt. 15. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Lány vagy.
2010. okt. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem így teljesen rendben van.
2010. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
fiú vagyok
2010. okt. 15. 20:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Így a jó. A tanárod férfi és idősebb tőled. Neki kellene előbb kezet nyujtania.
2010. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó hülyeséget írt...ő a tanár, és az idősebb, tehát Te vagy az alárendelt...ergo, neked kell kezet nyújtani neki.az, h az óra végén megköszönöd a tanítást, rendben van, ez egy szép gesztus, bár a mai világban kezt elveszni.De ha nem tiszta, leírom a kéznyújtás sorrendjét.

férfi a nőnek, alárendelt a fölérendeltnek, fiatalabb az idősnek.ha nem lehet eldönteni, h melyikbe tartozol,. akkor az udvariasság dönt.Protokollos vagyok, és ezt kb belénk verték.

2010. okt. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolso,

Ferfi a nonek? En mindig ugy tanultam, es az lett belem verve hogy no a ferfinek, de a business vilagban mar nem szamit, ferfi is nyujthat kezet elobb.

2010. okt. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mindig az idősebb nyújt kezet a fiatalabbnak én így tudom. Am meg szerintetek muszály kezet fognom vele óra elején és végén? én csak átadom a pénzt és mondom hogy köszönöm amikor az ajtónál járok meg elköszönök hogy szia de kezet soha nem nyújtok neki.
2010. okt. 16. 09:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell kezet fogni vele, foleg ha eddig nem tetted. Koszonom eleg. Talan akkor fogj kezet vele, mikor egy unnep van, (husvet, karacsony), jo kivansagookal, vagy szunido elott, bucsuzaskent. Ne gyotord magad, jo, ahogy eddig csinaltad. Kulonben is nem mindenki szeret "kezeskedni".
2010. okt. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam hogy először az idősebb nyújt kezet a fiatalabbnak, mintegy megtisztelve őt ezzel.

Aztán ha már állandósult, akkor akinek előbb eszébe jut.

2010. okt. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!