Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor kell jó étvágyat kívánni?

Mikor kell jó étvágyat kívánni?

Figyelt kérdés

A reggeli/ebéd/vacsorán kívül. Ha pl valaki csak tv-t néz és rágcsál egy almát pl? Illetve ha két ember ebédel, és jó étvágyat kíván az egyik, akkor a válasz szintén a "jó étvágyat", illetve a "köszi, Neked is"? S ha ez utobbi a válasz, akkor erre még ismét meg kell köszönni? (Szerintem nem, de emiatt vitázunk konkrétan valakivel, itt a példa:)

-Jo etvagyat!

-koszi, neked is!(szerintem itt a vége, de ismeros szerint ezt meg folytatni kell:)

-koszi(akkor ezt meg mindig folytathatna a masik, hogy "nincs mit"


2022. dec. 21. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy nektek megfelel... Nincs erre kőbevésett szabály, hogy meddig kell még folytatni...


Rágcsáláshoz soha nem szoktuk.

Ha együtt leülünk a terített asztalhoz, akkor viszont mindig.

2022. dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is csak ezt tudom írni.

Ha valaki leül az asztalhoz enni, akkor kell neki jó étvágyat kívánni. Akkor is, ha bemegyünk valahová, és csak egy személy eszik asztalnál. Ha csak olyasmit eszik, amihez nem kell leülni, akkor nem kell vele foglalkozni. (Kivétel az olyan, amikor valami speciális okból más a helyzet, pl. otthonról hozott szendvicset eszik kézből, és akár nincs is asztal.)

Hogy megköszönitek-e, az tőletek függ, nincs általános szabály, csak helyi szokás. Még az is megfelelő, ha a Jó étvágyat!-ra csak ugyanígy Jó étvágyat!-tal válaszol a másik, és egyiktek se köszöni meg. Ahogy nektek tetszik, és a közösségetekben megszokott.

2022. dec. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!