Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Túros táskát kèssel-villával...

Túros táskát kèssel-villával fogyasztani aranyos tett?

Figyelt kérdés
2022. okt. 9. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Fura, lassú, felesleges
2022. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Háát... Ha olyan, mint a fornettis, akkor nem. De ha zsíros, szotyakos, ázott, potyog belőle a töltelék, akkor lehet jobban jársz, bár kell utána mosogatni, ezt is figyelembe kell venni.
2022. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az összes péksüteményt végig fogod kérdezni?
2022. okt. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A partedlit mindenképpen kösd fel!
2022. okt. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3. Szerintem mar ez volt is...😂😂😂
2022. okt. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, túrós táskát még nem láttam, csak egyebeket.
2022. okt. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Túrós.
2022. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Mi a görögdinnye szeleteket is késsel villával esszük.
2022. okt. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
6: lehet, hogy tényleg keverem a kaksi-csigával.. :)
2022. okt. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:
76%

A Le Monde francia napilap egyik cikke úgy összegzi ezt a "fontos" kérdést (nyilván a croissant véve példának), hogy "Kézzel enni természetes, villával enni kulturális".


Ez lényegében igaz is, de ez csak a két lehetőség társadalmi leírása és nem választ arra, hogy akkor végül is ugyan hogyan együnk már efféléket.


Inkább a helyzetet és a szükségességét nézném, szóval, hogy tiszta kell-e maradjon a kezed vagy utána megmosod. A többi nem fog számítani. :)


A villát kitalálták Kínában már jó régen, már ie. 2000 környékén és az emberek azóta sem esznek mindent késsel villával, mert fölösleges. Magam például ha gép előtt vagyok akkor eszem villával vagy kanállal szokatlan ételeket, mert úgy a kezem tiszta marad és nem kenem össze a billentyűket. Amúgy meg nincs sok értelme. A késsel villával evés lényege pont az, hogy a kéz tiszta marad közben, és nem az, hogy azzal KELL enni. Az eszköz szerepe a lényeg és nem az eszköz.


Itt a jó példa - a modell mutatja hogy kell croissant enni:

[link]

2022. okt. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!