Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Valahol azt olvastam hogy...

Valahol azt olvastam hogy ötvenes hapsi azt gondolja hogy első randin a nő kötelessége fizetni ha mondjuk beülnek valahová. Hülye ez?

Figyelt kérdés
Vagy manapság itt tartunk?

#ki fizessen
2022. szept. 1. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Normál esetben a férfinak illik meghívnia a nőt, neki pedig elutasítani és akkor feleznek, ezzel mutatva, hogy nem csak potyázásra megy a dolog.
2022. szept. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Az már komoly gond, ha egy ötvenes férfi is így gondolja.

Értem én, hogy manapság sok minden másképp van, mint amikor én fiatal voltam,de egy első randin szerintem nagyon gáz, ha ez kérdés bárkinek.

Természetesen nem irreális költségekre gondolok, de egy kávézó vagy egy átlagos étteremben egy vacsora férjen már bele a férfinak.

Utána majd lehet meghívni a nőnek vagy osztozkodni a költségeken, de első randin ez nem is kéne, hogy felmerüljön.

Ahhoz meg nagyon hülyén kell viselkedni, ha egy férfi rendszeresen csak az első randiig jut el és úgy érzi, nem fizet több első kört.

2022. szept. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én mindig fizettem.


Aztán az egyik nőnél azt mondtam, mindenki fizeti a sajátját.


Na, ő vele azóta is (több mint 10 év) együtt vagyunk.


De az hülyeségnek tűnik, hogy egyedül a nő fizessen.

2022. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
75%
Szerintem vagy az fizet aki meghívja a másikat, de illedelem azt diktálja, hogy férfi fizessen. Vagy a köztes megoldás, hogy mindenki sajátját. Általában a férfi kezdeményez és hívja el a nőt randira, szóval az első randit leginkább a férfi állja, később mint írták felettem is lehet osztozkodni. Részemről sose hagytam, hogy teljes egészében a nő fizessen, de ha meg a nő sose ellenkezik, hogy ő is fizetne vagy nem akarja mindig meghívatni magát, akkor az is árulkodó kicsit.
2022. szept. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nőként mindig ragaszkodom ahhoz, hogy kifizessem a saját fogyasztásomat. Ez így egyértelmű helyzet, nem "tartozom" semmivel a pasinak, de nem is fizettetem vele a táplálkozásomat, nem vagyok kislány és ő sem az apukám. Én így érzem jól magam. Volt olyan, hogy engedtem egy pasinak, hogy fizesse a kávém, utána annyira rossz érzésem volt, hogy eldöntöttem, soha többet.
2022. szept. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2022 van, naná, hogy a nő fizet.
2022. szept. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget is rég olvastam. Eszembe se jutna ilyesmi.


Egy 50-es hapsi.

2022. szept. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Hülye ez?" - Igen.

"Vagy manapság itt tartunk?" - Nem.

2022. szept. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is illik a férfinak felajánlania a fizetést, a nőnek meg illik kérni a felezést. Nekem alapból szimpatikus, ha egy férfi megpróbál fizetni, de elfogadni nem szoktam, főleg, ha tudom, hogy nem akarok a sráctól semmit. Eddig egyszer fogadtam el, hogy fizessen első randin valaki, azóta is együtt vagyunk.
2022. szept. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenki fizesse a magáét. Max ha nem megy bele ,akkor felezzünk. Ha még ekkor is erősködik hogy de márpedig ő meghív ,akkor el szoktam fogadni és rebegek egy köszönöm nagyon kedves vagy szöveget :)
2022. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!