Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hány éves korodtól várod el...

Hány éves korodtól várod el (már ha elvárod) idegenektől, hogy magázzanak? Rosszul esik, ha mégis letegeznek?

Figyelt kérdés
2022. aug. 13. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem várom el, ellenben ha letegeznek, én is visszategezem őket.
2022. aug. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem sosem zavart a tegezés, néha egykét öreg a városban magáz engem, de láthatóan vagy tényleg nem sértődik meg ha tegezem. Munkahelyemen van pár, aki anyám és apám lehetne, valamint nagyanyám is szinte az egyik idősebb. Őket is első naptól fogva tegeztem, és nem sértődtek meg rajta, mert tudják, hogy nem tiszteletlenség áll mögötte. Meg persze nem is maradiak.
2022. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

40 vagyok. Szeretem a magázódást. Legtöbbször nem zavar, ha tegeznek, de minél hivatalosabb a közeg, annál helytelenebbnek tartom. Pl. egy kasszastol nem veszem rossz neven, egy orvos vagy eu asszisztens reszerol viszont igen.

Nem mintha nem értenek egyet azzal, hogy az udvariasság vagy a durvaság nem a tegezésen vagy magázáson múlik, mégis úgy érzem, vannak bizonyos formulák...

Talán régimódi vagyok, engem meg így neveltek, nem esik nehezemre a magázódás sem.

2022. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem úgy kezdődik, hogy te elvárod a magázást, hanem maguktól kezdenek egyre többen magázni, ahogy idősödsz, és egy idő után hozzászoksz. De mostanában kiveszőben van a magázás, a mostani fiatalok lehet tegeződni fognak ugyanúgy öregkorukban is.
2022. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Ez a magázódás Magyarországra jellemző. Én sosem szerettem mikor ott éltem. Teljesen felesleges és elavult.

Ahol most élek nincs is ilyen szerencsère :)

2022. aug. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

#5

Egyetértek veled. A tegeződés nem mindig jelent tiszteletlenséget.

2022. aug. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Csak szólok ,hogy a svédek a királyt is tegezik.

Mi a baj ?

A lényeg a tisztelet.

Új ép. technikus jött az önkormányzathoz.

A régi,öreg, kollégákkal magázva idiótázták 1mást.

Megitták a per Tu-t.

Utana tegeződva uaz.

Lényeg a tisztelet.

2022. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

#7

Na az... szokatlan. Kivéve persze ha a királyt magát nem zavarja a tegezés, és ezáltal barátibb viszonyt kiépítve, bár ennek nem tudom mennyi az esélye a valóságban.

2022. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán nem várom el. 30 évesen (főleg, hogy kb 23-25 évesnél soha nem néznek idősebbnek) kifejezetten rosszul is esik.
2022. aug. 20. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem még53évesen is sokszor tegeznek,és nem zavar,sőt hízelgő:)
2022. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!