Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bal gyűrűsujjon hordott gyűrű...

Bal gyűrűsujjon hordott gyűrű az eljegyzési illetve házassági gyűrű lehet?

Figyelt kérdés

2022. máj. 29. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Szabadon választott.


[link]

2022. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem nem nyitja meg. :(
2022. máj. 29. 13:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyar hagyomány szerint a bal gyűrűsujjon eljegyzési, jobb gyűrűsujjon házassági gyűrű van.


Más országokban lehet más hagyomány, pl. angolszász országokban bal oldalon hordják a házassági gyűrűt (ezt tudom, mert ott éltem pár évig).


Gondolom, más hagyomány is előfordul más országokban.

2022. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Németeknél azt hiszem nem az angolszász hagyományok szerint van. Igazából azt nem tudom, hord-e valaki vajon gyűrűt “csakmert”.
2022. jún. 1. 14:39
 5/11 Kései Sirató ***** válasza:

Magyar és más európai népeknél:

Bal kézen: eljegyzés

Jobb kézen: házasság


Ez alól kivétel Franciaország és Románia, náluk pont fordítva van.

2022. jún. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Timici_timicike válasza:
54%

Erdélyben a bal gyűrűs ujjon van a jegygyűrű is és a karika is, de van aki a középsőn viseli a jegygyűrűt.

Ez azért van így mert a bal kezünk közelebb van a szívünkhöz, a bal gyűrűs ujjbol egyenes ér vezet a szívhez.

2022. jún. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kései Sirató ***** válasza:
64%
6-os a karikagyűrű más szóval jegygyűrű. Talán a kísérőgyűrűvel kevered valamelyik kifejezést?
2022. jún. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

A jegygyűrűből lesz a kísérő gyűrű. Ez egy drágaköves gyűrű. Ha elég gazdag a vőlegény, akkor ez gyémánt. Magyarországon azért ez ritka.

Ha szegény a vőlegény, akkor karikagyűrűvel jegyez el. Bal kézen jegygyűrű, házasság után pedig átkerül jobb kézre.

2022. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kivéve amikor a menyasszony utálja a gyémántot és jobban örül felárért a gránátnak (ami mellesleg olcsóbb)
2022. jún. 5. 11:19
 10/11 Z ***** válasza:
54%

A kérdésedre nekem az lenne a válaszom, hogy természetesen vannak olyan emberek, akik hordanak csak úgy gyűrűt a gyűrűsujjukon.

De olyat is hallottam már, hogy valaki csak azért vett egy eljegyzési gyűrűt, mert volt egy munkatársa, aki folyton odajárt hozzá és le akarta koptatni, ezért úgy csinált, mintha eljegyezték volna. Soha többé nem látta az illetőt.

De rengetegen vannak, akik nem is tudják melyik ujjon hordott gyűrű mit jelent, vagy nem is érdekli őket, mert ugye miért ne hordhatnék gyűrűt azon az ujjamon, amelyiken akarok?

2022. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!