Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az üzletek miért zárnak be a...

Az üzletek miért zárnak be a kiplakátolt zárási időpont előtt?

Figyelt kérdés
Nyilván van egy nyitási meg egy zárási szertartás, viszont ezt az időt a nyitvatartási időből le kell venni. Azt az időt kell kitenni, amíg be lehet menni a boltba. Az, hogy mennyi az előtte és utána lévő szertartás, a fenét sem érdekli. A beszerzési árakat, meg a haszonkulcsot sem szokták megmondani, így ez sem érdekel.
2022. máj. 2. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert általában a zárási idő a munkaidő vége is egyben. Hülye megoldás persze, de elterjedt.

Mondjuk az is igaz, hogy zárás előtti utolsó percekben már amúgy sem illik bemenni egy üzletbe.

2022. máj. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"a zárási idő a munkaidő vége is egyben"

Ez amúgy a dolgozók intézményesített meglopása. Ugyanis lehetetlen a zárás után azonnal befejezni a munkát, erre időt kellene hagyni.

Erre a dolgozók reakciója az, hogy akkor korábban zárnak. Ez viszont törvénytelen.

2022. máj. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kiírt zárási idő a kasszák zárásának pillanata, a dolgozók nyilván tovább vannak bent, mert meg kell számolni a pénzt, meg elvégezni a zárási "szertartást". Tehát a kiírt időre valamennyi vásárlónak ki kell fizetnie mindent és elhagyni a boltot. Ha 2 perccel zárás előtt mész be, nem fogsz a kasszához se eljutni 2 perc alatt, fizetni meg főleg, ezért nem szoktak beengedni a nagy boltokban. A kicsikben, ahol a tulaj és/vagy a családja ül a kassza mögött, be fognak engedni és kiszolgálni bármeddig is tartson, mert örülnek a forgalomnak. Egy pékségben például a hivatalos zárás után 2 órával is kiszolgáltak - szilveszter volt, korábban zárt hivatalosan, de ezt nem tudtam, nyitva volt az ajtó, előttem is bement valaki, gondoltam nyitva van, bent láttam meg a kiírást az ünnepi nyitvatartásról. De volt még pár pékáru a pulton, az előttem érkezőt és engem is kiszolgáltak. 2 órával zárás után!
2022. máj. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

" a zárási idő a munkaidő vége is egyben."


Ez egyáltalán nem így van!


De le KELL zárniuk a pénztárat a kiírt zárási időben. Tehát nem lehet Jucikát vagy Mancikát még kiszolgálni, mert jajj, egy perccel zárás után jut oda a pénztárhoz.

2022. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
oops, a 3-as már leírta... :)
2022. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!