Tiszteletlenség-e hogy a velem egykorúaknak (20-as évek közepe) sziával, hellóval köszönök élelmiszerboltban, ruhaboltban, kávézóban, stb. de ugyanakkor jó napottal hivatalban, bankban, kórházban stb. és egyéb formálisabbnak nevezhető szituációkban?
Autóval mész A-ból B-be. Közúti ellenőrzés keretében megállít a rendőrség. Hogyan köszönnek ők Neked? És Te?
Vagy: kórházban kezelik édesanyádat. Te felkeresed a kezelőorvosát azért, hogy érdeklődj az anyád állapota felől. Mi a köszönés és a megszólítás módja?
Más: bíróságra beidéznek tanúként. Téged szólítanak a tárgyaláson. Mi a helyes köszönés és a megszólítás módja?
Még mindig más: Nézeteltérésed van a szomszédoddal. Ennek tisztázása céljából felkeresed a településed jegyzőjét. Milyen köszönés a helyes?
Megint más szituáció: A gyermeked X. iskolába jár, történelemből elég rosszul áll a szénája. Elmész a tanárához fogadó-órára, akit akkor látsz először. Mi a helyes köszönés és megszólítás?
Maradjunk annyiban, hogy léteznek az életben olyan szituációk, amikor a "helló-szia" nem működik.
Nyílván, ezek olyan szituációk, hogy a dolgok súlyának tekintetében, és annak komolyan vétele kapcsán nem engedhetjük meg hogy helló-szia, mert onnantól kezdve nyitottabbá válik a kommunikáció és kisíklódhat a fókusz az ügymenetből.
A kérdés inkább a másik irányba vonatkozik, hogy nem-e elvárható ugyanez a kényszerített távolság, mint a tisztelet jele, azok a munkakörök dolgozói felé is, akiknél nem kell saját érdekeinket erősen képviselni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!