Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi idő után szaktak a...

Mennyi idő után szaktak a lányoknak május fát állítani? Marmint úgy gy értem van egy lány aki nagyon tetszik( szó szerint ez még nem lett kimondva de sejti). Neki szeretnék,csak nem tudom hogy korai e vagy semm. Szeretném meglepni.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 11. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk álltalában összegyűltek a fiatalok aztán egyszerre behozták a fákat szethordták közösen minden fiatal lány házához majd volt ahová behívták őket majd lerészegedtek.

Utána már csak rokonoknak ismerősöknek hordott egy pár idősebb fiú aztán mára már teljesen kiveszett.


A mai 30-40 éves korosztály csinálta még az én generációm már abszolút nem.

Ha olyan helyen laktok ahol ez szokás és értékelni tudja a lány akkor csinálhatod.

Szóval bárkinek vihetsz fát nincs időhöz kötve.


Lehet nem fogja a legjobban értékelni, hogy miatta kárt teszel egy fában.

Teljes mértékben helyfüggő ha ez nálatok bevett szokás akkor hajrá.

2022. ápr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
39%
Nincs idohoz kotve. Ha aprilis vegen tetszik meg valaki akkor is allithatsz majus elsejen. Nekem sose volt sajnos :D
2022. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én szegedi vagyok, de Debrecenben tanultam. Addig nem is hallottam erről a szokásról. Azon a környéken, pontosabban Szabolcs, Hajdú, illetve a kárpátaljaiak viszont mindig készültek. Mindig rakták fel a képeket, ki milyen szépséget kapott. Volt aki kosárkát, volt akinek meg rendesen fát díszítettek. Az utcákban is voltak fák feldíszítve. Szerintem aranyos szokás. Itt Szegeden még sosem láttam feldíszített májusfát illetve, hogy bárki is kapott volna a párjától.
2022. ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2. Amúgy ja, mesélték, hogy azt is szokták. Ha tetszik a srácoknak egy lány, de nem merik elmondani, akkor titokban feldíszítik a fát nála vagy az ajtaja előtt hagynak egy kosárka virágot. :) Szerintem nagyon aranyos. Ezt kérdező szerintem megteheted. Az ilyen figyelmesség vonzó minden nőnek.
2022. ápr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!