Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit teszel, ha egy idegen...

Mit teszel, ha egy idegen jelöl ismerősnek a Facebook-on?

Figyelt kérdés
A szavazás mellett érdekelnének bővebben kifejtett, indokolt válaszok is, és hogy általában mit gondoltok a témáról.

2022. jan. 11. 09:36
A kérdező szavazást indított:
Visszajelölöm
Bizonyos feltételek mellett fogadom el a jelölést, pl. ha szimpatikusnak tűnik, van közös ismerős/csoport stb.
Írok neki üzenetet, megkérdezem, honnan ismerjük egymást, vagy mit akar
Semmit, függőben hagyom a jelölést
Törlöm a jelölést
Azonnal tiltom
49 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fuggoben hagyom, semmit nem csinalok vele. Nem erdekelnek az idegenek Facebookon, ha van valami konkret oka a bejelolesnek, irjon melle egy uzenetet, de ha csak azert jelolt be mert szimpinek talalt (pl ellenkezo nemu), akkor nem fogok arra sem reagalni.
2022. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy semmit, vagy törlöm a jelölést. Általában törlöm, ha biztos vagyok benne, hogy nem ismerem. Egyébként semmit.

Nem gyűjtök ismerősöket. Nem is használom már igazán. Csak az igazi ismerőseimmel, akiket valóban ismerek, akikkel barátok vagyunk, tartom ott a kapcsolatot.

2022. jan. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én többnyire törlöm, de persze megnézem előtte, hogy van-e közös ismerősünk, hátha csak nem ugrik be, ki ő. Ha tényleg nem ismerem, nem jelölöm vissza.
2022. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Megkérdezem hogy találkoztunk-e már valamikor, mert lehet hogy csak elsőre tűnik idegennek.
2022. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Én nem utasítom el a jelöléseket, mert azt később megbánhatja az ember is, ha végül megismeri az illetőt és megkedveli, aztán ő meg erre elutasította a jelölését.


Ezért inkább csak meghagyom a jelölést és nem reagálok rá, hanem inkább csak úgy teszek, mintha nem láttam volna semmit. Ezen legalább nincs mit megbánni, mint a jelölés elutasításán. 🙂

2022. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Először megnézem, kik a közös ismerőseink. Ha olyanok, akik nekem is szimpatikusak, mert nem mindenki az, akkor megkérdezem tőle, honnan ismer. Ha a nem szimpatikusok között vannak a közös ismerősök, akkor nem jelölöm vissza. Ennyi.
2022. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!