Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azt hiszik ilyenkor, hogy...

Azt hiszik ilyenkor, hogy randizunk?

Figyelt kérdés
Ha a nővéremmel vagyunk étteremben, és fizetünk, a pincér először mindig arra számít, hogy én fogok fizetni és fizetéskor engem néz először, stb. Pedig legtöbbször tesóm hívott meg, mikor nála voltam. Mit gondolhat ilyenkor a pincér?
2021. dec. 9. 14:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%
Ez csak akkor érdekes, ha valamelyiktek esetleg ismerkedni akar.
2021. dec. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
#10 De.
2021. dec. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem azt gondolja a pincér, hogy randiztok, hanem hogy te vagy a férfi, a nővéred meg a nő. És feltehetőleg ahhoz van szokva, hogy többnyire a férfi fizet.

Ha mondjuk egy 30-as nő meg egy 10 éves gyerek lenne, akkor a pincér a nőtől várná a fizetést. Pedig ott is előfordulhat, hogy a gyerek a zsebpénzéből meghívta az anyját a születésnapján, de nem ez a megszokott.

2021. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
Miért nem mindegy, ki mit gondol?
2021. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos helyeken még mindig nyomják azt az illemszabályt, hogy étteremben férfinek illik fizetnie - azaz effektíve odaadni a pénzt vagy a kártyát, akkor is, ha az a nőé. Komolyan nekünk ezt egyetemen tanították tárgyalástechnika és etikett óra címszóval - ezzel már akkor sem értettem egyet... ha én nőként meghívok vkit és én kerestem arra meg a pénzt, miért a férfi arassa le a babérokat a pincérnél? :D...


Ez kicsit offtopic volt, de lehet, hogy a pincér meg az ilyen begyöpösödött szabályok szerint lett "kiképezve", és reflexből a férfihez fordul. De azért manapság, legalábbis a saját tapasztalataim szerint, a legtöbb pincér annak adja a számlát, aki szólt, hogy fizetne.

2022. jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A pincér nem azért adja a férfinek a számlát, mert így lett kiképezve, hanem mert tapasztalt, és tudja, hogy többnyire a férfi szokott fizetni. (Meg mert a férfi kérte a számlát...)

Rendőröknél is az van, hogy közúti ellenőrzésnél nem (csak) azért szedik ki a sorból a cigány sofőrt a lerobbant kocsijával, mert rasszisták, hanem mert tapasztaltak. Tudják, hogy a cigányok meglehetős része nem igazán szabálykövető, és náluk jó eséllyel találnak valamit, amiért büntetni lehet. (Rendőr mondta.)

2022. jan. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!