Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha nem vagyok beiratkozva a...

Ha nem vagyok beiratkozva a Szabó Ervin Könyvtár egyik tagkönyvtárába, akkor bemehetek oda csak olvasni?

Figyelt kérdés
A főkönyvtárba be vagyok iratkozva, de ami közelebb van hozzánk, oda nem. Csak olvasni ülnék be, azt lehet?

2021. aug. 8. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, napijeggyel igen.
2021. aug. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Törvényi előírás alapján mindenkinek joga van bármelyik közkönyvtárba (amilyen a Szabó Ervin is) ingyenesen olvasni helyben, de a könyvtár kérheti - ugyanezen törvény alapján -, hogy díjmentesen regisztráld náluk az adataidat. Nem tudom, a Szabó Ervinben mi a gyakorlat, de a lényeg, hogy vagy regisztrációval vagy anélkül, de bemehetsz olvasni, sőt, még segítséget is kérhetsz a könyvtárostól és használhatod a katalógust is.
2021. aug. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne, hogy működik. Azt olvastam honlapon hogy napijegy 1100 Ft és igen, bárki mehet. De sajnos nem nagoyn jártam könyvtárba, nem tudom hogy pl. ha kifizetem a napijjegyet akkor hogy tudok könyveket levenni. El kell kérni és dokumentálni? Nem tudom sajnos hogy működik. Vagy csak leveszem a polcról és visszateszem ha végeztem?
2021. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
200 forint évente, ha csak bent akarsz tartózkodni, de kölcsönözni nem.
2021. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!