Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátnőmmel összeültünk egy...

Barátnőmmel összeültünk egy délután, vissza kellene adnom hozzávalókat, amiket ő hozott?

Figyelt kérdés

Tehát egy délután összeültünk, gondoltuk csinálunk melegszendvicset, vettünk egy kis nasit, és nálam összeültünk beszélgetni meg egy kis "mozis" délutánt tartottunk. Vettem én is dolgokat, hozzávalókat, ő is vett valamit meg otthonról hozott pl. mustárt, felvágottat. Mikor elment, akkor vettem észre, hogy a mustár pl. itt maradt.


Bele gondoltam abba, hogy fordított helyzetben azért én sem tennén bele a táskába amit vittem és maradt belőle. Nekem, mint vendég látónak illik azt visszaadni?



2021. júl. 15. 01:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell visszaadni (utólag is), ha komolyabb értéket képvisel, pl. egy tál, edény, amiben hozott valamit. Mustár, szalámivég maradhat, az az összejövetelre volt "áldozva".
2021. júl. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!