Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi pénzt szoktak adni...

Mennyi pénzt szoktak adni ajándékba lakodalomba?

Figyelt kérdés

A barátnőm lakodalmába megyünk augusztusba párommal. Tudom mindenki a saját pénztárcájának megfelelően ad,de mégis van valami összeg amit szoktak/illik adni?

20eFt-ra gondoltunk ketten (Békés megye)


2021. júl. 8. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Mindig lepontoznak, de azért leírom. Én úgy tanultam, hogy annyit illik adni, amibe a vacsorád került, ez nagyjából 15-20 ezer forint per fő.
2021. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen akkor ketten inkább 30e Ft
2021. júl. 8. 14:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Főleg hogy szállás is lesz mert nem helyben lesz
2021. júl. 8. 14:04
 4/7 anonim válasza:

Párommal mentem mindkétszer. Kollégám esküvőjén 30-at adtunk, unokatestvérem esküvőjén 50-et +pár sorsjegy.

(Fiatalabbak vagyunk, 20 és 23 év.)

2021. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Csak újabban várják el a vendégektől, hogy kifizessék a kaja árát. Ez illetlenség! Akinek nincs pénze lakodalomra, az ne hívjon vendégeket!

Annyit adj, amennyit jónak látsz.

2021. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ötös, a nászajándék egy új dolognak számít?

Nem nyolc étkészletet ad a násznép, hanem annak az árát, az ifjúpár meg majd megveszi magának a számukra szükséges dolgokat.

Nem mindig, de általában az örömszülők állják az esküvő nagy részét.

2021. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok, nekem gyerekkoromban mondta ezt a nagymamám, és az már 20+ éve volt.

De azt el tudom képzelni, hogy az ország más részein más a szokás. Mikor az unokatestvérem házasodott, 50 ezret adtam (nem volt párom). Kb egy évvel később az akkori párommal a gyerekkori barátjának 2 másik párral közösen (6 ember együtt) vettünk ajándékot, kb 70 ezer forint értékben. Én ezt nagyon furcsállottam, a párom pedig az unolatesós sztorimat.

2021. júl. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!