Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy szokjak le egy nagyon...

Hogy szokjak le egy nagyon idióta szóról? Mit használhatnék helyette?

Figyelt kérdés
Most ez elég hihetetlennek fog tűnni, de eddig egy viszonylag értelmes embernek tartottam magam.. aztán valamilyen oknál fogva rászoktam, hogy a “dik” szót használom, szerencsére csak itthon. Viszont ami probléma, hogy a 9 hónapos kisfiam is hallja és nem akarom, hogy a szótárában benne legyen. Már hónapok óta próbálok leszokni róla, de valamiért kicsúszik, amikor nagyon meglepődök valamin, vagy amikor káromkodni akarnék akkor is… 😫 Nem sokszor fog magyar közösségbe járni, mert külföldön élünk, mégsem akarom, hogy miattam bárki furán nézzen rá emiatt. 😂 Milyen szóra szokhatnék rá, ami normális?
2021. júl. 3. 19:36
 1/9 anonim válasza:
100%

Uuhhm, nem tudom, hogy a dik szót mire lehetne "lefordítani".. 😅

Használd helyette mindig azt, hogy "krumplistészta" vagy valami, és tekintve, hogy az milyen fura, valszeg le fogsz szokni róla 😅

2021. júl. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Öszintén szólva nekem az a meglepö, hogy erre rá lehet szokni értelmes felnött emberként.

De ha pl a "hüha, nahát, óóó, azta, ne már, jé, nocsak" szavak közül használod valamelyiket meglepetésre reakcióként, akkor sokkal jobb hatást keltesz.

(meg persze van egy csomó vallásos beütésü is: "istenem, jó isten, jó ég, szüzmáriám, stb, de ezeket nem feltétlen akarja mindenki használni)

2021. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
mivel hangulatfestő szó nyilván azt használja ösztönösen. egy hűha azta teljesen más érzetet kelt kimondva mitn egy dikk.
2021. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
ha angol vagy német környezetben vagy megértem miért nem akarod hogy eltanulja tőled. de amúgy nincs vele baj.
2021. júl. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Dicsák buksi 😂😂😂
2021. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Szóval, értelmes embernek tartod magad ?
2021. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, annak tartom magam, mert tudom, hogy mint minden embernek nekem is vannak hibáim. Képes vagyok felismerni és próbálok változtatni. Sajnos sokaknak nem megy ez a mai világban. Köszi a hasznos kommented! 😀
2021. júl. 7. 07:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy már a kérdés kiírása után javult a helyzet, legközelebb csak egy papírra fogom leírni a hasonló dolgaimat. 😀 Azért köszönöm a kedves válaszolóknak a segítséget!
2021. júl. 7. 08:03
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os: biztos az a kérdezö, és megkockáztatom, értelmesebb, mint te. Ö ugyanis felismerte a problémát (hülye szokása mindenkinek van), változtatni akar rajta és megoldásokat keres.

Te ellenben csak belekötsz, de semmi kontruktív választ nem adsz/nem tudsz adni!

2021. júl. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!