Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vajon mi okozhatta az utóbbi...

Vajon mi okozhatta az utóbbi évtizedekben a párkapcsolatok/ házasság ilyen mértékű átalakulását?

Figyelt kérdés

A múlt század elején-közepén még egyáltalán nem volt ritka, hogy az emberek tizenévesen már házasodtak, húszas éveik elején már gyereket neveltek. A nagymamám 17 évesen már menyasszony volt, 18 évesen szülte anyukámat, anyukám húgát 20 évesen. Annak ellenére, hogy 17 évesen, "gyerekfejjel" házasodott, leélte nagypapámmal az egész életét gond nélkül.

Én itt vagyok 22 évesen és mégis azt mondják, hogy fú ráérek még párt találni, semmiről nem maradtam le, de igazából 25 éveseknek is ezt mondják. Régen azért 25 évesen már ciki volt egyedülállónak lenni, nem? De ugyanez a szemlélet a szüléssel is, ritka hogy valaki 18-20 évesen már gyereket vállal. Most ha 30 éves koráig megházasodik valaki, már jó eredménynek számít. Kapcsolatok jönnek-mennek, a megállapodni akarás és a küzdelem egy kapcsolatért teljesen eltűnt. Ha a legkisebb jelentéktelen dolog nem működik, a megoldás hogy keresünk mást, hiszen több millió ember él még a földön. Ez a szemlélet régen egyáltalán nem volt. Mi változott meg ennyire viszonylag rövid idő alatt?



2021. jún. 2. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Több dolog együttes hatása.

- nemi érés kitolódása

- továbbtanulás széles körű elterjedése

- emancipáció, ezzel együtt a nők munkába állása (már nincsenek rászorulva a házasságra)

- házasságkötés előtti szexuális élet elfogadottá válása (emiatt a férfiak kevésbé motiváltak a házasságkötésre)

2021. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es: a nemi érés NEM kitolódott, hanme sokkal elöbbre jött idöközben.

A tövvi ponttal nagyjából egyetértek, az okok föleg társadalmilag indokoltak.

2021. jún. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen úgy van, ahogy a 2. írta, neki van igaza.

Bocs.

Első voltam.

2021. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, hogy csak eltévesztetted, azért javítottam, hogy korrekt legyen. Nem téged akartalak személyesen piszkálni.
2021. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!