Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kritika végén "Szép napot!"...

Kritika végén "Szép napot!" Grrr!?

Figyelt kérdés

Nagyon tud idegesíteni, amikor én szépen megfogalmazva, óvatosan és kulturáltan megfogalmazom az építőjellegű kritikámat, vagy hogy mit hogyan szeretnék (amit általában már korábban megbeszéltünk, megegyeztünk, van, hogy alá is írta, és ő változtat rajta és még sokszor nekik áll feljebb...).


és ő elmondja az ellenkezőjét, majd annyit nyom a végére, hogy "Szép napot!"

Ezzel jelezve, hogy 1. én miért foglalkozom ezzel az üggyel, nincs jobb dolgom/életem 2. biztos frusztrált vagyok és nem is az a bajom, amit mondok, negatív ember vagyok, ezért nem akarom azt úgy, ahogy ő 3. ő ezzel lezárta a vitát és ne folytassam.

Előtte nem vagyok ideges, de amikor valaki így zár le egy vitát, főleg ha én kulturált, kedves vagyok és már eleve úgy beszéltük meg és ő próbál változtatni, akkor igenis nagyoon fel tudom idegesíteni magam! Mit lehet ezzel kezdeni? Ha folytatom a beszélgetést, akkor is "ő nyer", ha annyiban hagyom, akkor is.



2021. máj. 31. 14:54
A kérdező szavazást indított:
Hagyd rá, legyen, amit ő akar és béke.
Folytasd, ez egy béna lezárás. Harcolj.
Beszélj vele, de tegyél úgy, mintha jóban lennétek.
5 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:

Igazából ez egy hülye szituáció, mert mégis hogy fejezel be egy ellenvéleményt? Kritika írásnál még egyszerű, felsorolod, hogy ez szar, az amúgy lehetne jobb, stb., és a végére odateszed, hogy "neked mi a véleményed?"

Ellenvélemény írásakor nincs ilyen bevált befejezés. Plusz vannak olyan emberek, akik minden, tényleg minden levelet úgy fejeznek be, hogy "szép napot!".

Úgyhogy én nem venném a szívemre a lezárást, ne ezt nézd, hanem az előtte lévő szöveget.

2021. máj. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!