Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mindig azoknak áll...

Miért mindig azoknak áll feljebb, akik megszegik a szabályokat?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk ruhát venni. Utálom az egész plázakultúrát, évente 1x megyek. Pont az ilyen és hasonló emberek miatt. (Meg védem a természetet is.)


Állunk a sorban a bolt előtt, mert most a vírus miatt meghatározott számú ember lehetett bent.

Jön egy pár (a nőnek ilyen 90-es években tetovált csíkszemöldöke volt, ami szerintem önmagában megér egy misét, hogy mennyire okádék tud lenni az ilyen, ezért azt írom, hogy elég suttyón kinéző pár volt), és simán, mintha ez természetes lenne, besétálnak mellettünk. Megtettek kb. 3 métert a boltban, az eladó észrevette, és szólt nekik. Hatalmas sóhajtással meg ciccegés kíséretében mentek ki. Nem értem az ilyen embereket. Én szabálykövető ember vagyok és nem pont ez az egy eset idegesít, hanem ez a viselkedésmód nap mint nap újra és újra. A munkám során is találkozom vele. Mintha felnőtt embereket még nevelni kellene. Borzalmas.

Szóval az az igazi kérdés, hogy hogyan lehet megtanítani/rávenni embereket arra, hogy betartsák a szabályokat?

1. Egyértelmű, egyszerű és mindenhol feltüntetett szabályok vannak.

2. El van magyarázva, hogy miért jó az nekik is és a közösségnek is, ha ezeket betartják.

Mit nem lehet érteni? Miért kell megszegni?



2021. máj. 23. 05:16
 1/10 anonim válasza:
95%
Biztonsági őrként írom... Huhh... Az emberek nem értetlenek és nem is hülyék, egy baj van velük.. Az az átkozott EGO! Nekik minden esetben elsőbbségük van a másikkal szemben mert ők valakik. Még ha azok is lennének akkor se lenne, de manapság mindenki azt hiszi magáról, hogy körülötte forog a világ. Észre vettem az évek alatt.. Nem az emberek felfogásával van baj, mint sokáig hittem, hanem ezzel!
2021. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
19%
Csak én nem értem a kérdést? Most miért is baj, hogy bementek? Vagy tetovált szemöldökkel nem szabad?
2021. máj. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es a vírus miatt csak korlátozott számú ember tartózkodhat a boltban és a bolt előtt állt a sor. Nem akarták kivárni a sorukat.
2021. máj. 23. 09:38
 4/10 anonim válasza:
31%
Lehet azért mert egy tömött buszon mentél el a plazáig ahol 5-en álltak 1nm-en és teljesen értelmetlennek tartják azt, hogy ott lehetnek összetömörülve de ahogy leszállnak a buszról már be kell tartani a 10nm/fő szabályt.
2021. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
4-es, értelmetlen szabályok tömkelegét hozzák. Azonban ha látom, hogy valahol sorban állnak ( bármilyen okból), nem pofátlankodom előre. Mégis mit gondolnak, a másik ember csak nézelődik a sorban? Ez olyan, mint amikor egy pénztárnál próbálunk távolságot tartani, valaki meg simán elénk áll. Tudnám ütni.
2021. máj. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Az említett pár paraszt volt, te pedig játszod a progresszív hőst. Annyi történt, hogy két nem túl értelmes ember, valószínűleg az elmúlt időszak maga feszültségével bement egy üzletbe, majd sértődötten kiment. Hát ez óriási sztori, tényleg htalmas bűncselekményt követtek el.


Egy ilyen kérdés után pedig, mint ez:


"...hogyan lehet megtanítani/rávenni embereket arra, hogy betartsák a szabályokat?"


Érdemes lenne elolvasni az 1984-et; ha megvolt, akkor pedig meg is érteni. Lehet kutakodni a történelemben is: volt már pár véres szabályokkal járó korszak, ahol golyó járt ha nem követted az elvárt protokollokat. Ne aggódj, ők is felsőbbrendűnek gondolták az eszméiket és fürdőztek abban, hogy ők mennyivel jobbak mint akiket ledarálnak.

2021. máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Mert faszsagok ezek a szabalyok.. buszon mind1 hany ember van egymashoz simulva? Boltba meg lekorlatozzak. Hulyeseg az egesz meg mar vege a koronitanak
2021. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

4-es: Gyalog mentem. :)

6-os: Olvastam az 1984-et. Nem mondom, hogy minden egyes részét értettem, még átgondolom, köszi. :)

7-es: Minden szabályra ezt szokták mondani...

6-os, 7-es: Az lenne a főkérdés, igen, hogy miért ez az általános hozzáállás bármilyen szabályhoz is.

2021. máj. 23. 23:37
 9/10 anonim ***** válasza:
9%
Hat ugylatom csak te gondolkozol igy... ilyen ertelmetlen szabalyokkal nem kell foglalkozni. Foleg ha egy ilyen hazug tolvaj brigad probal utasitgatni a Vityaval az elen. Kit erdekel mit mond az a sok nyomorult. Majd ha lesz benne logika es ertelmes emberek kerulnek oda.. de ezek ne mondjak meg mit csinalhatok... ugyse erdekel
2021. máj. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Más nevében nem tudok beszélni, de azt elmondhatom, hogy én miért teszek magasról némelyik szabályra, törvényre.

Vegyük például a gyülekezést, annak korlátozását a pandémia alatt és a most meghirdetett kínai egyetemről szóló tüntetést. Szemléletes példa lesz.

Szóval a tüntetés lényege jelen esetben az lenne, hogy nyomást gyakoroljuk a regnáló hatalomra. Sz emberek viszont szabálykövetően csak akkor rendezik meg a tüntetést, ha a vírussal kapcsolatos intezkedesek engedik.

Érted, törvény alapján tüntetni:D Ez egy kontraproduktív, nevetséges dolog.

Az ilyet törvényt, helyzetet, szabályozást logikus és ésszerű lépés áthágni.

Ez csak egy szemléletes példa volt. De az élet számtalan területén kicsiben is érvényesülhet ez a mechanizmus.

2021. máj. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!