Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért baj ha nagyon udvarias...

Miért baj ha nagyon udvarias vagyok?

Figyelt kérdés
Nem nagyon voltak soha barátaim, ilyen magányos típus vagyok, félek az emberektöl. 28 éves vagyok. Anyám kért meg, hogy ugorjak be neki egy építkezésre megnézni egy ajtót élöben, a cég vezetöje a barátnöje, hivatkozzak rá. Elég izgulva elmentem, csomó munkás volt ott. Hangosan köszöntem mindenkinek Jó napot kívánok. Furcsán néztek rám, sokan vissza se köszöntek nekem. Ott kóvályogtam, nem tudtam kit kell megszólítanom. Aztán odamentem valakihez, hogy elnézést, xy hölgy a fönökük engedtem meg nekem hogy megnézzek egy ajtót. Nagyon furcsán nézett rám az ember. Megnéztem aztán, de úgy kezeltek mint egy ufót. Szóba sem állt velem senki pedig nagyon udvarias voltam. Miért lehetett ez? Tegezödve csak nem illett volna odamennem.
2021. márc. 3. 10:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem, hogy tettem fel kérdést a fél méterrel mellettem álló embernek az ajtó kapcsán, a szemébe nézve, de mintha nem hallotta volna meg hogy hozzá beszélek, nem reagált többszörre se. Pedig uramnak szólítottam nem voltam pimasz vele.
2021. márc. 3. 10:42
 2/3 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Én kiabáltam volna már 3 m-ről, h tud segíteni valaki, emberek? Valaki legyen szíves! Ekkor, ha nem mozdul meg senki, akkor, ezt, hogy: Maga ott kék sapkában! Figyeljen: xy küldött, ezért és ezért jöttem, melyik az?

Ezek az emberek nem nagyon vannak ahhoz hozzászokva, hogy udvariasan társalogjanak. Én helyszíni szemléken sokszor sokféle emberrel találkozok és ez a tapasztalatom.

2021. márc. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

„ Ezek az emberek nem nagyon vannak ahhoz hozzászokva, hogy udvariasan társalogjanak”


Itt a kulcs.

Tudod az a helyzet, hogy a megfelelő kommunikáció kulcsa az adaptálódás. Persze a tisztelet megtartásával. Részben az adott miliőhöz kell igazítani a szóhasználatot, stílust. Sokkal jobb eredményeket lehet elérni. Persze ripacskodni és színészkedni sem kell.

2021. márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!