Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság egy szórakozóhelyen,...

Bunkóság egy szórakozóhelyen, kocsmában zárásig maradni?

Figyelt kérdés
Tehát, ha mondjuk este tizenegykor zár, akkor tizenegykor még ott üldögélni, vagy, amikor mondják, hogy zárunk, akkor még "Csak még elmegyek a mosdóba?"
2020. nov. 23. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
2020. nov. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Authorless válasza:
83%
Itt faluhelyen az a bunkóság, ha nem.
2020. nov. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen, bunkóság. A szeméyzet még utána 0,5-1 órát pakol/takarít/kasszát számol, ha tovább maradsz is meg kell csinálja, csak később mehet haza, de másnap nem kell később bemennie, tehát az ő pihenőidejéből veszel el, ami vendéglátósoknál amúgy sem igazán van.
2020. nov. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, de az ilyen “elmegyek még pisilni”, na az az. Záráskor már a számlát rendezd, ne eltűnögess még.


Egy ex vendéglátós

2020. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Amúgy vendéglátásban dolgozom, de direkt úgy írtam ki a kérdést, hogy a vendég szemszögéből, nehogy már én tűnej a rossznak, amiért zavar a zárásig ott tartózkodó vendég.

Nekünk sajnos mindennapos - nyilván nem az adott helyzettben -, hogy még kasszazárás után is rendelni akarnak, és szinte szó szerint úgy kell kizavarni a felháborodott vendégeket.

2020. nov. 23. 21:03
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az van kiírva, hogy nyitva 23:00-ig, akkor azt jelenti, hogy addig bent lehetek. (vagy ha nagyon ügyfél barátok akarunk lenni, akkor addig lehet rendelni).
2020. nov. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"tizenegykor még ott üldögélni"

Ha nyolckor rendeltél utoljára és egy üres pohár mellett ücsörögsz, akkor gáz, de ha végig fogyasztasz, és 11-kor fizetsz és elsétálsz, akkor nem.

2020. nov. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Vendégként is úgy gondolom bunkóság. Egy példa kocsmázásra, 11kor zárt a kocsma, 10-55-kor jöttek a haverok, hogy "jajj mindjárt záróra, gyorsan rendeljünk még egy kört. fél11kor már halál cikinek éreztem, csak mi voltunk már bent, már elkezdtek takarítani a pultosok.
2020. nov. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Vendégként úgy értelmezem a nyitvatartási időt, hogy addig maradhatok és nem úgy, hogy addig rendelhetek. Addig viszont miért ne maradhatnék, ha fogyasztok?

Több étteremben láttam kiírva, hogy meleg ételt zárás előtt x percig lehet rendelni. Ezt Te is bevezetheted.

Ha zavar, hogy a vendég zárásig marad, zárj be korábban! De ha zavar a vendég, legjobb ha ki sem nyitsz.

2020. nov. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!