Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illendő dolog borravalót adni?

Illendő dolog borravalót adni?

Figyelt kérdés

Rendeltem ebédre egy pizzát, amit kártyával kifizettem. Szinte 0 készpénzt használok, konkrétan üres a tárcám. De azért összekapartam itthonról az összes - kb. 85 ft - aprót és odaadtam a futárnak. Amikor átnyújtottam, akkor csak egy fintort kaptam és egy nagyon gusztustalan, flegma "köszönöm"-öt.


Megmondom őszintén, ledöbbentem. Hát mennyivel lett volna elégedett a Tekintetes úr? Fogadjunk, hogy sokan vannak akik egyáltalán nem adnak. Én úgy érzem megtettem mindent, arról nem tehetek, hogy lassan eltűnik a készpénz.


Étteremben, megfelelő kiszolgálás esetén nagyon szívesen szoktam adni a pincérnek borravalót. De ennyiből a szakácsnak is kéne nem? Ő készítette az ételt.


Szórakozóhelyen pedig a pultosnak soha nem szoktunk adni. Ez egy beidegződés egyetemista korunkból, hogy arany péntek alatt (pohár áron a korsó sört) lebattyogtunk 2 ezer Ft-al és berúgtunk. Borravaló? És akkor mi miből iszunk? :D


2020. okt. 29. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahogy leírtad, nekem erről azonnal ez a jelenet jutott eszembe: [link]
2020. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez úgy működik, hogy vagy adsz rendesen vagy sehogy. Pizza esetén ha kártyával fizetek 200Ft-ot szoktam adni, ha van készpénzem, ha nincs, inkább nem adok neki aprót. Ahogy észrevettem nagyon nem foglalkoznak vele már. Mondjuk egyik nap mikor rendeltem ebédet és adtam a borravalót, mondta a srác, hogy ma ez az első neki.:D
2020. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Most már úgy vagyok vele, hogy amelyik kedves és előzékeny, az kap. A múltkor közel 500 Ft-ot hagytam az egyiknél és egy köszönöm se hangzott el.
2020. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van itt rendesen a beidegződésekből. Érdekes, az értelmére senki se kíváncsi. A jelentésére, okára. Na mindegy. Ezért röhejes, amikor azt mondják, ki kell vezetni a paraszolvenciát. Nem, fel kell homályosítania társadalmat.
2020. okt. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

4-es, én kíváncsi vagyok, komolyan. A "jatt" elvárásának az orvosoktól a futárig azért gazdasági oka is van....na hát az nem mostanában fog javulni. De biztosan egy hülye szokás is, ahogy mondod. Mi meg sokan nem akarjuk elveszíteni a jóindulatukat...a dokitól a futárig.

Egyébként a futártól, mikor az 50kilós íróasztalomat cipeli, nem sajnálom. De orvost fizetni, amiért pl. életmentő műtétet végzett, majd kevesli a borítékot és kér még...na ez AZ a beidegződés, ami szégyen, nem a betegeké, akik kiszolgáltatva érzik magukat nekik.

2020. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!