Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A tisztálkodás megszokás kérdése?

A tisztálkodás megszokás kérdése?

Figyelt kérdés
A középkorban a nemesek aligha fürödtek, a vikingek heti egyszer fürödtek. Én napi kétszer is szoktam ébredés után mert rám izzadt a takaró és edzés után. Fogmosásra nincs akkora igényem de néha zavar ezért megmosom.
2020. okt. 20. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen. Pl gyerekkoromban csak reggelente mostam fogat, aztán tinédzser koromban egyszer csak elkezdtem este is. Azóta már kényelmetlenül érzem magam, ha fogmosás nélkül fekszem le aludni. Szintén muszájnak érzem a zuhanyzást lefekvés előtt, mert koszosnak érzem magam az ágyban nélküle, ezzel szemben mindenki reggel zuhanyzik körülöttem külföldön, mert ők meg ezt szokták meg.
2020. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Végül is igen, de azért a társas együttélés szempontjából nem hátrány, ha nem vagy izzadtságszagú, nem vakarózol állandóan és nem kensz össze semmit a koszos ruházatoddal. Tehát annyira azért illik betartani, hogy a környezetednek ne légy a terhére vele.

Persze, ha egyáltalán nem mozogsz emberek között, akkor tökmindegy, legfeljebb annyiban számit, hogy a tisztasággal csökkented a rád leselkedő kórokozók és paraziták rizikófaktorát, és nem szerzel kellemetlen perceket a mentősöknek és orvosoknak, ha valami vészhelyzet miatt be kéne vinniük a kórházba.

2020. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A higénia az egészséges életmód része, kb minden kultúra igyekezett tisztának lenni.


Az ókori görögök pengékkel és oljajjal vakarták le magukról a koszt, és pl a középkori arab világot ha megnézed, volt tisztálkodási kultúra rendesen.

És azok akik piszkos melót végeztek, biztos lehetsz benne, hogy amennyire lehetett, igyekeztek kimosadni utána.


A tisztálkodás mértéke függ egyrészt kultúrától másrészt megszokástól.


A kultúrális hiedelmek meg változnak, attól függ mit mond az aktuális tudomány, és a közízlés mit tart fontosnak.



Én pl napi kétszer mosok fogat, reggel és este, de ha olyan kaját ettem, akkor napközben soron kívül is. A fogászat drága, és a javított fog nem ugyanaz, mint a saját. 30 vagyok, 65 éves koromig tuti nem akarok protézist.


Macskamosdást napi egyszer, de zuhanyt van hogy csak kétnaponta. Nagyon nem vagyok izzadós, de száraz a bőröm, és viszket ha túlzottan sokat ázik. Ülőmunkát végzek, nem futkosok.

2020. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!