A tisztálkodás megszokás kérdése?
Végül is igen, de azért a társas együttélés szempontjából nem hátrány, ha nem vagy izzadtságszagú, nem vakarózol állandóan és nem kensz össze semmit a koszos ruházatoddal. Tehát annyira azért illik betartani, hogy a környezetednek ne légy a terhére vele.
Persze, ha egyáltalán nem mozogsz emberek között, akkor tökmindegy, legfeljebb annyiban számit, hogy a tisztasággal csökkented a rád leselkedő kórokozók és paraziták rizikófaktorát, és nem szerzel kellemetlen perceket a mentősöknek és orvosoknak, ha valami vészhelyzet miatt be kéne vinniük a kórházba.
A higénia az egészséges életmód része, kb minden kultúra igyekezett tisztának lenni.
Az ókori görögök pengékkel és oljajjal vakarták le magukról a koszt, és pl a középkori arab világot ha megnézed, volt tisztálkodási kultúra rendesen.
És azok akik piszkos melót végeztek, biztos lehetsz benne, hogy amennyire lehetett, igyekeztek kimosadni utána.
A tisztálkodás mértéke függ egyrészt kultúrától másrészt megszokástól.
A kultúrális hiedelmek meg változnak, attól függ mit mond az aktuális tudomány, és a közízlés mit tart fontosnak.
Én pl napi kétszer mosok fogat, reggel és este, de ha olyan kaját ettem, akkor napközben soron kívül is. A fogászat drága, és a javított fog nem ugyanaz, mint a saját. 30 vagyok, 65 éves koromig tuti nem akarok protézist.
Macskamosdást napi egyszer, de zuhanyt van hogy csak kétnaponta. Nagyon nem vagyok izzadós, de száraz a bőröm, és viszket ha túlzottan sokat ázik. Ülőmunkát végzek, nem futkosok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!