Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
[link]

2020. júl. 28. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem kattintok ilyen oldalakra. A címét látom, az alapján:

- ha rosszul lett akkor nyilván

- ha nincs rosszul akkor elég alpári dolog, ha bárki megpróbálna rám ülni (????) nem hiszem hogy túl kedves lennék az illetővel....

2020. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
unalmas,hogy az öregek azt hiszik,hogy nekik mindent szabad.
2020. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy szemét vén tróger...
2020. júl. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó:D kijött belőle az amit gondolt:D
2020. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#1: Nem lett rosszul, azért ült az ölébe, hogy megleckéztesse a fiatal generációt, hogy adják át a helyüket az időseknek.


Az ilyet is pofoznám fel. Ha mindenképpen a lány tudtára szerette volna adni a problémáját, akkor menjen oda és beszéljen vele. Ki is borulnék, ha valami apámnál idősebb vadidegen az ölembe ülne. Elképzelni nem tudom, hogy gondolta ezt komolyan...


A kép alapján egyidős lehetek a lánnyal (vagy talán még fiatalabb is) és bár általában állni szoktam, de ha leülök, ugyanannyi jogom van hozzá, mint bárki másnak. Bárki lehet fáradt. Bárki lehet rosszul. Bárkinek lehet sok holmija. Bárkinek lehet bármilyen baja. Egyébként ha nagy ritkán leülök, akkor is van, hogy fel akarnak állítani, ami egyébként azért vicces, mert mindig leghátra ülök, így az adott idős hölgy/úr könnyen találhatott volna helyet elől (elég kevesen utaznak a járataimon), sőt, volt aki futott a busz után. De persze, nekik az én helyem kell.


Az, hogy elsőbbségi ülésre ült nyilván nem a legudvariasabb dolog, de láthatóan tele volt a metró és nincs az a helyzet, hogy egy ülés üres maradjon, ha éppen nem jár ott olyan, akinek kijár.


Egyébként a lánynak honnan kellett volna tudnia, hogy ott van ez a férfi? Magamból kiindulva vagy olvasok vagy a mobilomon nézek valamit, de biztosan nem a többi utast kémlelem.

2020. júl. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Senkinek nem jár ülőhely, legfeljebb a szája. Tiszteletlenség nem adni helyet az idősek, terhesnek, betegnek, de nem kötelező betartani. Akinek annyira nem bírja a lába, járjon kocsival vagy taxival vagy menjen akkor, mikor nem a többség.


Nem értem, az ilyen emberek mögött ott egy ledolgozott élet legalább 40 évvel, nem igaz, hogy nem jutott eszükbe az, hogy vén fejjel biztosítsák maguknak a dolgokat és ne a fiatalokkal szívózzanak.

2020. júl. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MBbpg ***** válasza:
100%
Ez így szerintem bunkóság. Ha le akar ülni (amit meg lehet érteni, hisz idősebb, könnyebben elfárad), akkor szóljon, vagy legalább nonverbálisan jelezze valahogy. Én mindig átadom ha kérik, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül, szóval igazán megkérhette volna a lányt, hogy álljon fel
2020. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudni az előzményét: csak spontán leült?

Amúgy olyan nagymenő tsávó arca van a fazonnak így öreg korára is nézve.

Amúgy miért nincs kitakarva az emberkék arca?

2020. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!