Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek is kínos a követke...

Szerintetek is kínos a következő éttermi szituáció?

Figyelt kérdés

Még a karantén előtt volt egy randevúm, egy közepes étteremben vacsoráztunk. Mikor végeztünk, a fizetési szándékát úgy jelezte a férfi partnerem a pincérnek, hogy mikor a pincér elment az asztalunk mellett, megfogta annak ruhaujját és hogy úgy mondjam, gyengéden megrángatta...

Én szégyelltem magam .. :/

Az is eszembe jutott, hogy mikor bementünk az étterembe, engem előre engedett, pedig neki, ferfinek illett volna előre mennie.

Azóta nem találkoztunk, főleg a karantén miatt, telefonon tartjuk a kapcsolatot. De annyiszor eszembe jut ez a szitu és elbizonytalanodom, hogy sajnos egy tahó, nem lehet vele megjelenni.

Érdekes, mert amúgy jófej, intelligens pasinak tünt. De ezektöl a dolgaitól leblokkoltam.


2020. ápr. 25. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes, mert amúgy jófej, intelligens pasinak tünt


Mikor, és miben? Ez az egy találkozásotok volt? Ha igen, akkor nincs összehasonlítási alapod. Ha amúgy volt kémia közöttetek, még ne add ki az útját. Majd miután elmúlt ez az őrület, menj el vele még étterembe, és figyeld meg mmit csinál.Lehet hogy cssak zavarban v olt.

2020. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Kínosnak kínos. A leírtakból az látszik, hogy jobb anyagi helyzete (vendéglőbe invitál) magabiztossá tette és kezd kilátszani a lóláb... Egy pár teszttel több is kiderülhet: hány embere is volt Leonidásznak, milyen évszámot jelent az a római szám ott fenn, mit szól ahhoz, hogy Mozartot Teophilnak is keresztelték, stb. Persze ez nem azt jelenti, hogy aki nem tudja, azt ki kell végezni... attól még lehet jó férj és rendes családapa... de te kérdeztél rá és szerintem is az illemet ilyen szinten tudni kötelező.
2020. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Még jó, hogy nem vert fejbe egy repülő söröskorsó vagy kés...
2020. ápr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Ne legyél már ennyire sznob
2020. ápr. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

Igen, kínos, hogyne, nem lehet vele megjelenni stb.


Hagyd ott szegény fiatalembert! Sztem kap értelmesebb nőt maga mellé, aki nem ilyen felszínes és lényegtelen apróságok alapján dönt. Pláne h ettől leblokkol. Hány éves vagy? 14?


Sok boldogságot kívánok -neki!

2020. ápr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

30+ évesek vagyunk mindketten. Ezért is gondolom, hogy alapvető viselkedési szabályokat illik már tudni ebben a korban. Nyilván nem IQ teszttel akarok indítani, de ha valakivel szégyenkeznem kell, akkor valószínűleg nem lenne egy jó kapcsolat.

Ja, tényleg ki is rúgom, majd keres magának mást, akit nem zavar, hogy az étteremben rángatja a pincert.

Köszönöm a válaszokat!

2020. ápr. 26. 10:07
 7/8 mustafa33 ***** válasza:
100%
Lehet, hogy "igénytelen" környezetből származik, de attól még lehet tanulékony. Próbáld meg megmagyarázni neki az illemet, de a miértekkel együtt, ha simán veszi jó, ha nem, vagy okoskodik akkor mehet.
2020. ápr. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
az egyszerű embereknek is vannak szerethető dolgaik, és válhatnak értékessé a másik számára. meglepődtem rajta mikor olvastam régebben hogy férfinak kell elöl menni ilyen esetekben, addig bennem is úgy élt hogy azzal leszek tisztelettudó hogy kinyitom a nő előtt az ajtót. és ha olyan helyzetbe kerülök hogy élesben átéljem, biztos hogy hozzá fogom tenni hangosan hogy akkor most az illem szerint nekem kell elöl mennem, jelezve ezzel hogy nem feltétlenül értek vele egyet. a pincéres dolog tényleg minimálisan kínos lehetett, de én még azzal sem vagyok tisztában mi a hivatalos, valószínűleg nem kezdek neki integetni, csak mikor a közelünkben megy el odaböfögtem volna hogy szeretnénk fizetni -szerintem ez sem sokkal jobb. vagy pl egy ideig élt bennem hogy rendesen használjam az evőeszközöket legalább hivatalos helyen, aztán úgy voltam vele hogy én ezzel nem fogok küszködni feleslegesen, megeszek bármilyen másodikat egy szál villával, akinek pedig nem tetszik ne nézze. nem fogom megjátszani magam, mást mutatni mint amilyen vagyok valójában. szóval attól hogy nincs teljesen tisztában az etikettel, társadalmi hatalmas macskakörmök "szabályokkal" még nézheted kicsit a szándékot hogy rád áldozta az idejét, viselkedett ahogy tudott és ettől még érdemes lehet jobban megismerni
2020. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!