Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen terek, utcák viselik...

Milyen terek, utcák viselik még a köznyelvben a régi elnevezését Budapesten? (Széll Kálmán tér - Moszkva)

Figyelt kérdés

Széll Kálmán tér- Moszkva tér


Rákóczi híd - Lágymányos híd


Felszabadulás tér (ha jól hallottam Felszab térnek említik) - Ferenciek tere


Liszt Ferenc repülötér - Ferihegy


Most pedig a Göncz Árpád Városközpont... :)


Milyen ehhez hasonlók vannak, melyeket még használnak? Én fiatal vagyok de szeretném a régieket is ismerni, heccből...


2020. jan. 17. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Oktogon - Nov 7 tér
2020. jan. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Széll Kálmán térben az a vicces, hogy amikor Moszkva tér volt a neve, akkor az idősebb ismerősöm még mindig az az előtti nevén emlegette, ami ugye akkor Széll kálmán volt és Kalefnak hívták :) Már nem is kellett megszoknia a Moszkvát, mert visszanevezték.


Köztársaság-tér - II. János Pál pápa tér


Metrómegállók:


Népstadion - Stadionok - Puskás Ferenc Stadion


Ferenc körút - Corvin negyed


Jó, hogy vannak ilyen érdeklődő fiatalok, mint te.

2020. jan. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem is tudtam hogy ez már második Széll Kálmán tér. Nagyon fontos lehet ez az ide-oda variálás :)
2020. jan. 17. 16:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Blaha Lujza tér - EMKE

Ferencnek tere - Felszabadulás tér

Vámház krt - Tolbuhin krt

Stb

2020. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

56osok tere - Felvonulási tér

Csepelről tudok egy rakat példát de az nem olyan ismert mint a "Nagy" terek vagy utcák.

Szent Imre tér - Tanácsház tér

Szt. István út - Kalamár József út

Szt. László út - Bordás András út

és sorolhatnám.

2020. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Széchenyi tér, ami Roosevelt tér volt még ~5 éve :) Amit meg ma Roosevelt térnek hívnak, az simán a Szabadság tér egyik sarka volt.
2020. jan. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!