Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti mit gondoltok a faggatózós...

Ti mit gondoltok a faggatózós öreg nénikről?

Figyelt kérdés

Bevallom, hogy engem egy kicsit zavar. Odajönnek, kérdezik hova megyek, hol dolgozok, okoskodnak, stb.

Én persze jól nevelt vagyok, és nem hajtom el őket.

Nem tudom mi lenne a reakció fordított esetben, vagy ha én ugyanezt eljátszanám fiatal nőkkel.


2019. dec. 10. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen öreg nénik egyszerüen unatkoznak, egydül vannak és valakivel beszélgetni akarnak, mindegy, hogy kivel.

Ha te udvarias vagy, és válaszolgatsz nekik, azzal sokat segítesz az elmagányosodásuk ellen.

Ha te kérdezgetnéd öket, annak nagyon örülnének, mert azt az érzésd adod nekik így, hogy valakit érdekel, mi van velük.

Viszont ha te fiatal férfi vagy, az ilyen fajta kérdezösködést a legtöbb fiatal nö tolakodásnak venné.

2019. dec. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt nondaná, hogy ez nem publikus.
2019. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Hordj valami ijesztő mintázatú felsőt hogy jól lássák is, akkor biztosan el fognak kerülni.
2019. dec. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3, ez nem mindig jön be, régebben (most màr nem tehetem meg munka miatt) ha rossz napom volt, talpig gothba meg darkba öltöztem, acélbetétes bakancs, ijesztő minták, stb. Az összes nyugdíjas néni és hajléktalan és jehovás és útba igazítást kérő engem talált meg olyankor :D Szoktam is mondani, hiányzik az emberekből az egészséges halálfélelem.


Egyébként az ilyen nénikkel úgy vagyok, hogy nincs kihez szólniuk, ha nem kezdenek el kioktatni (meg vannak a tipik háborgós nénik, akik együtt szidnák a buszsofőrt, eladót a sorban, akárkit), akkor szívesen válaszolgatok, ha neki ettől jobb napja lesz. :)

2019. dec. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megértelek titeket, de minden embernek joga van elutasítani a kommunikációt bárkivel szemben. És ettől nem lesz senki jobb, vagy rosszabb ember.

Mitől lenne jó cselekedet, hogy szórakoztatok unatkozó embereket?


Akkor már inkább olyan fiatalokkal foglalkoznék, akiket iskolában kiközösítettek, nincs haverjuk, önbizalmuk. Ez valóban segítség lenne, javulna a szociális készségük, de egy önző öregasszony fejlődne akármennyit is a pesztrálgatástól? Különben miért ennyire érzékeny rájuk kb. mindenki?

2019. dec. 10. 14:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek a faggatózó idős nénik kik az életedben?


Távoli ismerősök, szomszédok, vadidegenek az utcán?

2019. dec. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!