Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Adsz borravalót -nem- éttermek...

Adsz borravalót -nem- éttermekben?

Figyelt kérdés
Pl. fagyizó, kávézó, kocsma, kifőzde stb.
2019. szept. 9. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, csak ha tényleg elégedett vagyok. Étteremben vagy házhozszállításnál mindig szoktam legalább 10%-ot adni.
2019. szept. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Néha igen.Vagyis,mikor úgy van,hagyom a visszajárót.
2019. szept. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ha kedves a kiszolgálás, finom és kiadós az étel, és nem pecsétes a terítő.
2019. szept. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Eszem ágában sincs. Kizárólag pincérnek.
2019. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
74%
Postásnak igen, kávézóban is.
2019. szept. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, 10%-ot. Vagy ha úgy jön ki, akkor csak simán nem kérek visszajárót.

De inkább csak olyan helyeken, ahol konkrétan "kiszolgálnak". Szóval egy utcai fagyiárusnak nem szoktam borravalót hagyni.

2019. szept. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kávézóban, bárban, pubban, ahol pincér jön ki az asztalhoz, felveszi a rendelést, majd ki is hozza, ott adok borravalót. Ahol nekem kell odamenni a pulthoz rendelni, majd magam viszem az asztalhoz, ott nem adok.
2019. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sose adok.
2019. okt. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

De miért kéne adni a pincérnek, kutasnak, postásnak, futásnak vagy akárkinek adni plusz jattot? Bejelentett állása van, kapja havonta a fizetést. Ez a dolga. Informatikus vagyok és embereknek segítek cégen belül. Akkor én is kérjek mindenkitől 1-2 száz ft ot alkalmanként mert odamegyek és elvégzem a munkám? Vagy a kasszások árufeltöltők nem végzik el úgyan úgy nap mint nap munkájukat? Ők miért nem kapnak? Mert nem ez a trend? Hallottam olyat, hogy úgy alakítják a bérüket a futároknak, hogy direkt alacsony mert a jatt az fedezi a különbözetet. De miért is? Fizetem az ételt, fizetem a kiszállítási díjat. Milyen jogon várja el, hogy én az pl 16 ezres érttermem után még 1600 ot adjak neki csak úgy puszira. Mert kihozta a kaját? Felvette a rendelést? Ez a dolga. Másfelöl meg ha ennyire derogál neki ezt megtenni, akkor hozom én magamnak.

Az ilyen jattlesők mind egytől egyig kéregetők és nem különbek mint a hajléktalan aki oda megy a kocsihoz...

2022. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!