Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek miért elemeznek,...

Szerintetek miért elemeznek, analizálnak manapság mindent? Hol a gazdaságot, politikai helyzetet, fogyasztói szokásokat, pénzügyi helyzetet, boldogság titkát, alvást, agyműködést stb? Kis túlzással még a légzést is?

Figyelt kérdés
Mire jó ez?Kell az állás a sok "analizátornak"?Vagy miért?Végtelenségig lehetne sorolni,hogy miket elemeznek.Vagy mert kell,hogy szóljon valamiről a tv műsor,és akkor mindig megszólalhat egy egy téma szakértője?
2019. aug. 19. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért, hogy megismerjük, hogy hogyan is működnek ezek a dolgok illetve - amennyire lehet - meg tudjuk jósolni, hogy mi fog történni. Mondjuk az igazi elemzők és kutatók nyilván nem a tv-ben parádéznak.
2019. aug. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na igen.A valódi kutatás jó dolog.Mondjuk tudósoknál például.De az idegesítő szerintem,amikor bekapcsolod a tévét,és hallod hogy valaki a semmiről beszél órákig,és semmit se mond.Manapság mindenről felmérés készül.Például egy meccset se tudsz végignézni úgy,hogy ne legyen félidőben elemzés,pedig lehet az keveseket érdekel.
2019. aug. 19. 09:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg az is lehet, hogy sokakat, ki tudja? Valamivel ki kell tölteni a szünetet, nem szabad engedni, hogy a néző átkapcsoljon a másik adóra. Mondjuk ez a klasszikus megélhetési elemző.
2019. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet.Vegyes a kép akkor.Valaki szereti a száraz tényeket,valaki meg nem.Speciel én elszoktam kapcsolni félidőben az elemzésről.Mondjuk NBA-ben akkor legalább van ún. félidei show,zene,meg tánc a pályán,büntetődobó verseny,félpályás dobás meg ilyesmi.Azt hiszem nem csak az All Star meccseken van ilyen.
2019. aug. 19. 09:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Világunk jelenleg a halak-szüz világkorszakban tartózkodik. Ennek a korszaknak minden megnyilvánulása a szűz jegy tulajdonságain átszűrődve tud csak megmutatkozni. A szüz jegy tulajdonsága a mindent analizálni, részekre bontani extremitása.A racionalitás túlhajszolása, a világot csak az anyagi mivoltában tudó megismerés.
2019. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól mondta.

A célja pedig az, hogy az elemző valamilyen módon hasznot húzzon belőle.

2019. aug. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak sok olyan műsor van,ahol úgy tűnik mintha a semmit elemeznék órákig.Semmi lényegeset nem mondanak,de műsor van róla.Erre gondoltam.Persze kinek mi a semmi.Semmitmondó leginkább.
2019. aug. 19. 19:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért érzékeled semmitmondónak ezeket a megnyilvánulásokat, mert felületesek az ismereteid az adott témában, és/vagy kiölték már belőled a tudásszomjat.

Persze, aláírom, vannak szakmaiságot igencsak nélkülöző pojácák minden területen, de hogy jóformán csak ilyennel találkozz... :D érdekes.

2019. aug. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves nyolcas hozzászóló,mondasz valamit.Ez is benne van a pakliban.Például egy meccsen a mérkőzésre vagyok kíváncsi,nem a statisztikára,meg hogy melyik játékos milyen stratégia szerint helyezkedett úgy,és miért.Persze van akit ez is érdekel,de engem nem :)Mondjuk suliban sem szerettem a matekot,mert túl száraznak tartottam,meg az ilyen számolós tárgyakat.Nekem sokszor ezek az elemzések okoskodásnak,fontoskodásnak tűnnek,beszéd a semmiről,de lehet rosszul látom.Mintha magyarázom a bizonyítványom lenne.Mint amikor a boldogság titkát elemzik például,vagy az örök élet titkát.Fontosnak fontos,de annyit elemezték mégse jöttek rá igazán,mert mennyi boldogtalan ember van,és rövid életű.Erre gondoltam.Persze lehet nekik akarnak segíteni,de mégse sikerült.
2019. aug. 21. 09:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!