Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak nekem fura, ha valaki a...

Csak nekem fura, ha valaki a "Köszönöm"-re nem azt feleli, hogy "Szívesen" vagy "Nincs mit", hanem azt, hogy "Kérem" / "Kérlek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy így is helyes, de olyan furcsán hangzik nekem.

2019. aug. 6. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl gyakori, talán azért furcsa számodra.
2019. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ez egyáltalán nem furcsa.

Az a furcsa, amit én szoktam válaszolni: "Van mit!".

:)

2019. aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kicsit régiesen, modorosan hangzik, de valószínűleg csak azért, mert a környezetemben főleg idősebbektől hallom.
2019. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak a magyarban helyes, németben is gyakran ezt használják: Danke! - Bitte!
2019. aug. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Eddig 1-2idősebb emberen kívűl egy Németországban élő rokontól hallottam ezt a feleletet viszonylag gyakran
2019. aug. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekem az idősebbek gyakran válaszolnak így. Szerintem olyan régiesen, elegánsan hangzik.
2019. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak neked furcsa. Biztos nem vagy egyedül ezzel. Én rendszeresen használom. Miért? Mert így tanultam.
2019. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a németből jött. Én nem használnám, de azért érthető miért ezt mondják, mert a szívesen, az olyan mintha azt jelentené, hogy van is mit, de örömmel, a nincs mit meg olyan mintha tényleg nem is csinált volna semmit, vagy szerinte az egész nem ér semmit. A kérem viszont olyan, hogy ez csak természetes, megköszönni sem kellene.
2019. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Jók a válaszok. Nem furcsa, sokan használják. Ez egy illedelmes forma.

Egyébként a "nincs mit" a németben is használatos: Nicht zu danken.

2019. aug. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!