Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni lovári cigány nyelven beszélni?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha holnaptól elkezdem tanulni és minden nap megtanulnék 10-15 szót, akkor mennyi idő kéne ahhoz, hogy tudjak beszélni cigányul?

(Ha lehet olyan írjon aki tud cigányul)


Rosszindulatú, rasszista válaszokra nem vagyok kiváncsi.

Akik normálisan válaszolnak azoknak előre is köszönöm. :)



2019. febr. 25. 02:25
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Ez nyilván olyan mint a többi bármelyik nyelv.

A szorgalomtól is függ. De leginkább az segít minden nyelvtanulásban ha van akikkel anya nyelvi szinten állandóan tud beszélni az ember.

Az nagyon kevés hogy a szavakat bemagolja az ember, használni kell állandóan és akkor menni fog.

Ott van a legtöbb nyelv is, amit évekig magolnak a gyerekek és aztán egy értelmes mondatot nem tudnak kinyögni, még alap fokon se tud kommunikálni.

2019. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nincs kivel beszélnem cigányul. Körülöttem senki nem tud csak 1-2 ismerősöm akikkel néha találkozok. Szóval tényleg csak így magamnak tudom tanulni itthon, de szerintem ha minden nap 10-15 szót megtanulok és pl. Ha el értem 200-300 szóhoz utána megtanulom a nyelvtani részét és akkor valamennyire csak tudnék beszélni nem? Össze tudnám tenni a szavakat mondatokká helyesen, ha a nyelvtani részét is tudom ugye?
2019. febr. 25. 09:45
 3/5 dq ***** válasza:
89%

Napi 10-15 szó megtanulásával, és 500 szó tudásával 33-50 nap kell hozzá, ha ez az osztás volt a kérdésed.


Mindenesetre a nyelvtanulásnak nem ez a leghatékonyabb módja, és, a nyelvtudás sem igazán úgy néz ki, hogy egyszer csak fogsz tudni cigányul. Nagyon széles a spektrum a pár szótól az anyanyelvi szintig.

2019. febr. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Előbb a nyelvtant kell tüzetesen átvenni, mert nem egyszerű. Szavaknál megkülönböztetünk Hímnemet, nőnemet, így a mondatban a ragozások eltérőek. Különböző végződésű igék vannak és azoknak is teljesen más a ragozása. Ha a nyelvtant sikerül begyakorolni, utána mehetnek a szavak. Dr. Papp János-nak nagyon jó nyelvkönyve van...érdemes megvenni. 4 hónapig jártam tanfolyamra heti egyszer és magas pontszámmal lett meg a nyelvvizsga, de úgy, hogy mellé nagyon sok órát töltöttem tanulással.

2019. márc. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, összesen 900 szó van, plusz nyelvtan
2019. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!