Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarként mennyire lehet...

Magyarként mennyire lehet elboldogulni Szlovákiában mint állandó ottani lakos?

Figyelt kérdés
Rengeteg felvidéki kisebb/nagyobb település még mindig színtiszta magyar, de gondolom a hivatalos állami szervek megkerülhetetlenül szlovák nyelvűek, teszem azt egy okmány kiváltása vagy bármi ami nagyobb mint egy helyi bevásárlás az ABC-ben egy legalább közepes szlovák nyelvismeretet igényel, vagy rosszul gondolom? Mi a helyzet a fővárossal, eltűrik egyáltalán ha ott magyarul kezdesz el beszélni vagy nagyon le van ez az egész limitálva a határ menti településekre?

2018. júl. 1. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Erdéllyel kapcsolatos dolgot tudok csak felhozni példának.

Nagyváradon voltam, Román nyelvtudás nélkül még boltba menni is bonyolult volt, nem hogy ott élni, dolgozni.

Ne felejtsd el, hogy igaz, élnek magyarok Szlovákiában, de perfekt szlovák nyelvtudással. Beszélhetsz magyarul, de ha CSAK magyarul beszélsz az baj.

(Itthon sem tűrné el a buta magyar társadalom, ha bemegy a kisboltba és csak töri a magyart a pénztáros... nem más Szlovákia sem)

2018. júl. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
91%

En par eve koltoztem pestrol szlovakiaba egy melo miatt. A hatar menti telepuleseken siman alapbol magyarul beszel mindenki. Ha beljebb megyunk akkor egyre kevesbe beszelnek, de egy egy ember mindig beszel mindenfele magyarul.


Soha nem volt meg bajom azzal, hogy magyarul szolaltam meg, jarok sok helyre, fesztivalokra is, hegyekbe.


Az ugyintezes az kicsit neccesebb, de vagy makom volt, vagy nem tudom de mindig kerestek valakit aki beszelt magyarul. A legdurvabb esetben angolul beszeltunk. En a jogositvanyomat is itt csinaltam meg. (magyarul)


Kozertben nem kell nagyon beszelgetni, a penztarnal meg latod a kasszat. Amiket vasarolsz, ugyis megtanulod hamar a nevuket. Google translate addig a baratod.


Nekem nagyon jok a tapasztalataim eddig (3 ev). En jobban erzem magam mint az othoni hangulatban.


Kicsit szegyelem is magam, de annyira nem volt eddig a szlovak nyelvre szuksegem a harom ev alatt, hogy a mai napig alig tudok valamit. Azert tanulgatom.

2018. júl. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiai magyar vagyok, kb.B2-es szintű szlovák nyelvtudással rendelkezem, de ha viszonyítanom kellene, 10 ismerősömtől kb. 5 egyáltalán(!!!) nem ért és beszél szlovákul. Délen el lehet boldogulni hivatalokban és egészségügyi intézményekben, sőt, még munkahyen is szlovák nélkül. Nekem a tisztán szlovák, északabbi vidékeken sem volt még soha semmilyen problémám, a kb.B2 nyelvtudás elég ahhoz, hogy boldogulni az ember. Én munkahelyen is használom a szlovák nyelvet, szlovák nemzetiségű kollégáim is vannak, de még ehhez sem kell tökéletes nyelvtudás. (Magyarországon valóban nem tolerálják, hogy egy ott élő kisebbség ne beszéljen tökéletesen magyarul.)
2018. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3: Viszont nincs Magyarországon olyan város, ahol a többség ne magyar ajkú lenne.
2018. júl. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a boltban akarsz vásárolni vagy ilyesmi akkor az nem probléma. De ha már valamilyen hivatalos dolgokat kell intézni, az magyarul nem fog menni.
2018. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a Szlovákiába költözést fontolgatod, szerintem legalábbis az elején szükséged lesz segítségre, aki tud szlovákul és segít neked elintézni eü biztosítást, tartózkodási engedélyt, telefont, bankszámlát meg ilyesmit.


Én 5 éve lakom itt, otthon magyarul, munkában angolul beszélek, szlovákul meg csak nyökögök. A feleségem viszont mindenben segített, úgyhogy nekem könnyű volt.


Ha tudsz angolul vagy olyan helyre mész ahol a többség amúgy is magyar, akkor nem hiszem, hogy gondod lesz.

2018. júl. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
85%

Igazábol elég sok magyar van itt csak vannak olyan szlovakok akik azért sem akarnak megszolalni magyarul még ha tudnak sem, Pozsonyban is vannak szétszórva magyarok meg hát mindenhol :)

Én mondjuk itt születtem Szlovákián magyar sulis voltam,aztán szaksuliba szlovákba mentem 0 szlovák tudással :D elején nehéz volt elégge mert voltak olyan paraszt szlovákok hogy kifutottam volna a világból is tőlük

2018. aug. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el Sok helyen pl Dunaszerdahely Komráom, Párkány környékén a magyarok sem nagyon tudnak szlovákul no jó a java tud de rengetegen nem, de pl én egy vegyes városban élek (többségben szlovak) de majdnem minden hiatalban magyarul beszélek. ha tiszta szlovák városba mész akkor is nagyon kicsi az esélye, hogy valaki beszoljon mert magyarul beszelsz. Én egyetemet végeztem úgy hogy nem beszelek 100% osan inkább olyan 70% os lehet kb a szlovakom.

A szlovákok vannak felháborodva hogy elmennek Dunaszerdahelyre és az eladó nem tud szlovákul, vagy hogy elmennek koméromba gyógyszertárba és pont kifogják azt aki nem tud szlovákul.

2018. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!