Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol-Német és Német-Angol...

Angol-Német és Német-Angol valamint Angol-Spanyol és Spanyol-Angol kézi vagy kis szótárkönyvet (tehát nyomtatott verziót) hol tudok Mo-n venni?

Figyelt kérdés

2017. szept. 11. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
könyvesboltok, internet
2017. szept. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi... ha tudnék ilyen könyvesboltot (találtam volna), nem ide írogatnék...
2017. szept. 11. 12:51
 3/8 Vree ***** válasza:
80%

Melyik városban laksz? Én leírhatom, hogy mondjuk Libri könyvpalota, de monjuk Hajdubögyörőn ennek korlátozott a haszna...:D

Pesten a Rákóczi úton egy halomban van 3 bolt, ez, a Fókusz könyváruház, meg a valamivel jelentéktelenebb importkönyves Bookline, ez például jó célpont lehet. A Libri emeleten hátul még szépséghibás leértékelt könyveket (szótárakat is) árulnak.

Ezenkívül minden nagyobb plázában (Westend, Árkád/Sugár, Mamut, Duna, stb.) van nagy könyvesboot. Ha messziről jössz és nem akarsz potyára menni, érdemes felhívni a boltot, ahol nem hülye a telefonügyeletes, ott minimum a számítógépes nyilvántartásban szereplő készletről tudnak felvilágosítást adni, de szerintem többségében házhozszállítást is lehet kérni. Aztán itt vannak a kimondottan használtkönyvcserebere oldalak, moly.hu, rukkola, vatera....


Egy ennyire általános téma esetében, mint német- magyar kisszótár, tényleg csak a választás bősége okozhat nehézséget. Még nagyobb benzinkutaknál is be tudod szerezni.


Tessék leírtam minden opciót, hajrá :D

2017. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" német- magyar "

Bocs, ezt hol olvasod?

Én nem hiszem, hogy könnyű lenne a kérdésben említetteket a városközpontban betévedve egy boltba beszerezni. Akármelyik magyar városról volna is szó.

2017. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vree ***** válasza:
100%

Áá, oké, akkor én néztem el a kérdést.

Nem magyar-X szótárat a legritkább esetben tart bárki, de bármelyik könyvesbolt megrendeli neked külföldről.

(Hívd fel a Librit, Bookline-t stb. és kérdezd


Hogy rábukkansz valahol csak úgy, az elég reménytelen: ha erre számítasz, akkor antikváriumokban érdemes nézelődni (az viszont teljesen véletlenszerű, hogy ott mi van). AZ ANdrássy úton és a Múzeum körúton is ismerek pici antikváriumokat, amik tartanak idegen nyelv-idegen nyelv könyveket, de mondom, ez nagyon random. Ha nem élvezed a vadászgatást, akkor ezt ki is zárhatjuk.


Idegen nyelvű könyvesboltok amik még maradtak (mióta a Ferenciek terénél a kedvencem megszűnt) elég gagyik.

Az Alexandra Könyvpalota a Westend mellett mintha bírna egy-két spécibb idegen könyvvel is.

Esetleg a Bestsellers, ők kimondottan angol anyagokkal foglalkoznak, bár a választékuk elég gagyi.


Még az a szerencse, hogy angol-x szótárakat keres a kérd.; ha nem angol-X, hanem valami másik két idegen nyelv, azzal magyar boltok már tuti hogy nem foglalkoznak.


Illetve a fent említett netes cserebere oldalak.

Nekem is vannak lomtalanításból kimentett kitűnő idegen nyelv-idegen nyelv könyveim, biztos, hogy sokan rendelkeznek ilyen több évtized öreg könyvekkel, csak megtalálni nehéz őket; az antikváriumok ritkán veszik, mert nincs rájuk kereslet. De a netre felrakva esélyes, hogy találsz.

2017. szept. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi :-D Igen, hát ezazzz... marad akkor tényleg az amazon :-/ (Bp-n lakom egyébként)

Az viszont jó ötlet, hogy csörögjek rájuk, ezt még megpróbálom!

2017. szept. 12. 09:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha pár kilométerrel előbb töszöd fel a kérdést, még volt egy német-angol képes szótáram, amiben egy lapozással többel a németetés az angolt össze lehetett hozni, de ma már csak pdf-ben van meg.

Igaz, 1965-ös NDK-s szótár volt, úgyhogy szerepel benne pártgyűlés, szoc brigád értékelés, az ottani MHSZ, ésígytovább. És az össze autó-kialakítások, mint a caravan, station-wagon, estate car, saloon, coupe, sports car a Wartburg 311-es változataival van szemléltetve. :D

2017. szept. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
...és azt a pdf-et meg lehet kapni? ;-)
2017. szept. 12. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!