Sok nyelvben a "kígyó" szó az állat sziszegő hangjából alakulhatott ki?
Angolul a kígyó "snake" (sznéjk). Németül "Schlange" (slánge). Spanyolul "serpiente" (szerpjente), latinul "Serpens" (szerpensz), Szanszkritul "naga" (nágá) de ennek a rekonstruált régebbi formája "sznágá" volt. Oroszul "Zméj" talán régebben "Szméj" volt.
Magyarul ugye "kígyó", finnül "kyy" (kű). Lehetséges, hogy régen nálunk is "sz" hanggal kezdődött és végződött is ez a szó?
Több nyelven azért kellett az sz, mert ezzel utánozták a kígyó hangját.
A latin azonban szóképzés, teljesen véletlen, hogy sz-szel kezdődik. A spanyol szó is ebből ered, nem saját találmány.
"Magyarul ugye "kígyó", finnül "kyy" (kű). Lehetséges, hogy régen nálunk is "sz" hanggal kezdődött és végződött is ez a szó?"
Nem hinném, hogy szígyósznak vagy szkígyósznak hívták volna régen, ezek nagyon bénán hangzanak.
Kígyó, aki szerint finnugor eredetű.
Akkor a szerpentin is a kígyóból ered? ;)
Vagy a magyar kígyó?
Vagy a japán hebi?
Avagy a legtöbb görög és latin szó hangutánzó volna?
-esz, -usz, osz...
A kedves kérdező csupa germán-latin nyelvből hozott sz-betűs példát... Nem valami általános jellegű.
A kérdés nagy betűs része érdekes felvetés.
Nagy valószínűséggel nincs összefüggés.
Az említett példák (a magyar s finn kivételével) mind az Indo-Európai nyelvcsaládból vannak. Az orosz kivételével, mindegyik nyelvbe a "*snog-," vagy "*sneg-" szóból jön a kígyó mai neve, ez a szó pedig, anynit tesz "csúszni, kúszni". Az orosz szó viszont nem innen fakad, ahogy utána néztem, elvileg itt nem volt "sz" betűs előd.
A magyar és a finn egy teljesen másik nyelv családhoz tartoznak, mind két nylevbe az ős-uráli "*küje" vagy "*küji" szóból jön, soha sem volt "sz"kezdőbetűs dolog.
Előző: számos különféle származású nyelvész felfedte már, hogy TÉVES A FINNUGORIZMUS (az uráli nyelvcsalád) elmélete. Több ezer azonos gyökű sumer illetve magyar szó létezik, valamint több ezer azonos gyökű ujgur és magyar szó. Evvel szemben az erőltetett finnugor elmélet szerint alig pár száz szavas egyezés lelhető fel - ez az egyik, mondvacsinált, súlyos hibája a finnugorizmus elméletének, több más mellett.
A finnugor nyelvrokonság elmélet alapvetően téves
Angela Marcantonio, olasz nyelvészprofesszor szerint is,
aki a római La Sapienza Egyetemen történeti és uráli nyelvészetet tanít.
Az alábbi, több, mint 500 oldalas szakkönyvében,
amelyben csak az irodalomjegyzék kb 50 oldalt tesz ki,
-mely műve alapos megértéséhez szükséges nyelvészeti alapismeretekkel rendelkezni-,
bebizonyítja, hogy a finnugor nyelvrokonság hamis és alaptalan hipotézis,
téves feltételezés:
Angela Marcantonio: "Az uráli nyelvcsalád, Tények, mítoszok és statisztika",
Magyar Ház KFT (kiadó), 2006,
ISBN 963 9335 290
(tehát magyarul is megjelent e műve.)
Ezen kívül megállapította az magyar-etruszk nyelvrokonságot egy másik olasz tudós:
- Mario Alinei nyelvész, a nyelvföldrajz és dialektusok kutatója, az Utrechti Egyetem emeritus professzora,
az alábbi művében:
"Ősi kapocs: A magyar-etruszk nyelvrokonságról", Allprint kiadó, Budapest, 2005 ISBN 9789639575127
(tehát magyarul is megjelent e műve.)
Az ősmagyarságot manapság elsősorban a székelység képviseli, a magyar nép ősnép, a magyar nyelv ősnyelv, a magyar rovásírás az eddig ismert legősibb írás.
borbolajanos.com
Dr Borbola János 20 évnyi kutatással felfedte, hogy az egyiptomi HIEROGLIFÁK CSAKIS MAGYARUL -akár a mai magyar nyelv által- olvashatóak, a mai nyelvek közül. A magyar nyelvnek számos egyedi sajátossága van, ősisége okán, többek között nyelvtani sajátosságok.
De természetesen NEM 100%-ban egyedi, hiszen ebből ered minden más nyelv, részben utánozva a magyar nyelvet, szerkezetét.
grandpierre.hu
Dr Grandiperre Attila és magyarságkutató édesapja régészeti tárgyi bizonyítékok ezreivel, és logikai összefüggések vizsgálatával kimutatta, hogy a magyarság ősei az ősnép, a magyar nyelv a legősibb nyelv (talán még a kelta ennyire régi).
A magyarság elődeit illették hun, magyar, szkíta, szaka, szabír (szibér), szittya nevekkel.
Az ősmagyarok közvetlen rokonai a kelták, ujgurok (ma már csak keverék ujgurok élnek, sajnos kiírtotta az ős ujgurokat a Kínai kormány).
A magyar nyelvhez legközelebb a mai nyelvekhez hangzásban a ma milliós népesség által beszélt nyelvek közül az ujgur, a szanszkrit (India ősi szent nyelve, ma már mindösszesen az indiai szentírás nyelve), a különféle török, valamint hangzásban, és részben nyelvtanilag a japán nyelvek állnak.
A kihalt nyelvek közül a magyar nyelvből ered többek között az említett óegyiptomi nyelv is, és annak hieroglif írása, valamint a sumer, és az ógörög. Valamint alapvetően minden mai nyelv az ősmagyar nyelvből ered (a latin is, a görög is, a kínai nyelvek is, beleértve az írást).
.
A hivatalos akadémikus álláspontok többségében hatalmi ideológiai hazugságot képviselnek, ezer sebből vérzik a legtöbb álláspontjuk, különféle tudományágakban, a nyelvészettől a történelmen és fizikán át az orvoslásig. Ennél fogva az iskolarendszer, az egyetemeket is beleértve hatalmilag manipulált, legalább háromnegyed részben hazug ideológián alapulnak, hatalmi érdekből, akárcsak a fősordatú média tartalmai.
Á, tehát nemzetközileg elismert olasz,
nem részrehajló nyelvész professzoroknak nem hisztek, csak az mta-nak. Gyertek csak lepontozgatni továbbra is,
a tényen az mit sem változtat. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!