Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért azt tanítják az iskolákb...

Miért azt tanítják az iskolákban hogy a Finnugoroknak vagyunk a rokonai?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 19:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
De ha egy nyelvből ered, lásd: Y-os példa, az genetikai kapcsolatot is feltételez, nem? Vagy hogy lehet másképp?
2010. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: úgy, hogy az egyik népcsoport átveszi a másik nyelvét. Lásd pl. a lappok, akiknek genetikailag szintén semmi közük a finnugor népekhez, de finnugor nyelvet beszélnek, vagy a török eredetű bolgárok, akik átvették a körülöttük élő szláv népek nyelvét.
2010. máj. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 20:30


Ha pl. megtanulsz angolul, az genetikai változást eredményez benned? A kettő között nincs semmi lényegi összefüggés.

2010. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Jó, de ha átveszik a mellettük élők nyelvét, akkor egymással érintkeznek, keverednek is nem? Nem hinném hogy tankönyvből tanulták egymás nyelvét, mint ahogy az angol tanulásos példát írtad. Tényleg nem kötekedni akarok, csak még mindig nem értem....
2010. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Érintkezés nyilván volt, de ez nem jelent feltétlenül genetikai keveredést. Megint csak a bolgárokat tudom említeni, külsőre semmi szlávos nincs rajtuk.
2010. máj. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
94%
Nagy divatja van tagadni, hogy nyelvrokonok vagyunk a finnugorokkal, csak nem értem, hogy miért szégyen ez a rokonság. Amúgy azért tanítják így az iskolában, mert tudományos, nyelvészeti alap bizonyított tény, és nem áltudományos fantáziálgatás, mint pl. a sumér-magyar rokonság és társai.
2010. nov. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!