Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Oroszul hogy képezzük az i-re...

Oroszul hogy képezzük az i-re végződő mellékneveket (pld: városI, konyhaI)? Vagy azt ha valahonnan származik valaki (moszkvaI, budapestI)?

Figyelt kérdés
Elnézést ha rosszul fogalmaztam meg, nyelvtanból nagyon nem vagyok otthon, és nem tudom hogy mi a szakszava az ilyen szavaknak.
2017. márc. 24. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem egységesen, attól függ, hogy véghangsúlyos, vagy sima a melléknév. Ez az oldal nem szereti a cirillt, úgyhogy: "mászkóvszkij", "budapéstszkij", DE "gárádszkój".
2017. márc. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor -szkij/szkój. Köszönöm szépen! :)
2017. márc. 24. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Hát nem, ez csak két példa volt, arra válaszolt, amit kérdeztél, sokat lehetne még sorolni.
2017. márc. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pontosan, csak a példák voltak fontosak, és meg is válaszolta őket. Ez nekem bőven elég.
2017. márc. 24. 18:13
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Konyhai: "kuhónnij". Tehát a -szkój, -szkij képzőt általánosságban felejtsd el, nem mindenhol használatos.
2017. márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!