Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány év alatt tanultál meg...

Hány év alatt tanultál meg angolul? Egyedül megtudok tanulni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 18. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljes káosz volt a fejemben 7 évig, aztán kb egy év alatt sok youtube nézés és videojátékozás eredményeként megtanultam középszinten. Arra rá két évre letettem egy c1es nyelvvizsgát, de arra már kifejezetten készültem és segítséget is kaptam benne. Azóta eltelt két év, folytattam az angol dolgok nézését és olvasását, aminek meg is van az eredménye, valamennyit fejlődött a tudásom a nyelvvizsga óta is.
2017. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Kettő B2 szintig, igazából direkt nem is tanultam sokat, csak filmeket néztem meg figyeltem a dalok szövegét, amiket hallgattam, és igazából ez is a lényege szerintem. Meg lehet tanulni egyedül, de alkatfüggő, szerintem azért az a legjobb, ha tudsz beszélni valakivel.
2017. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ, milyen szinten megtanulni angolul?

Társalgási szinten pár év alatt meg lehet tanulni ha egy angol nyelvű országban élsz.


Anyenyelvi szint pedig szerintem 10+ év. (Ezzel nem vitázok senkivel, tudom hogy 10 év alatt nem lehet megtanulni olyan szinten hogy egy anyanyelvű ne vegye észre hogy csak a második nyeved, valamint rengeteg ilyen személyt ismerek, sőt olyanokat is akik ott születtek mégis erős tört angol akcentusuk volt mert otthon saját nyelvet hadználtak)


Az viszont köztudott, hogy magyarba leteszel egy középfokú vizsgát, az a való életben egy olyan országban alap foknak felel meg. Felső fokra azt mondanám társalgasi szint.

(Helyesirási hibákért bocsi, nem Magyarországon végeztem iskolát/főiskolát)

2017. márc. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

"Felső fokra azt mondanám társalgasi szint"


Ez magyar rendszerben nagyon nem így van.

Itthon a társalgási szint még nem éri el a középfokot, ami felső felett van, azt tárgyalásinak nevezzük.

A nyelvvizsgák szintezése meg egységes mindenhol. A C1 külföldön is C1, max az ember úgy ÉRZI, hogy gyengébb. És az is, az igaz. De attól még C1.


Amúgy egyedül is meg lehet tanulni, de attól függ, mi a cél. Van, aki a középfokra is azt mondja, tud angolul, meg van, aki a tárgyalási szintjén is talál mindig javítandót.

2017. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

#4 Én kérek elnézést. Azt hittem a sorrend az alap, közép, felső. De ha csak felső és közép van, akkor vegyük úgy hogy a közep szint (azaz nálam a felső, az epp hogy csak elbeszélgetésre elég.) Így jobb?

Bocs, nem tudom hogy megy arra fele az ilyen dolgok.

2017. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Csak abból indultam ki, hogy egyszer egy okoska nekem próbált menőzni a magyar érettségijével és a felső fok angoljával, közben az étteremben nem tudott megszólalni, hogy mit kér, vagy a pénz váltóban elővette a személyijét és nyújtota a csajnak, aki csak annyit kérdezett "Mennyit váltasz?"

Persze ez emberfüggő is, de ha már megkapta az 5-ösét, akkor gondolom sokan mások is hasonló szinten lehetnek.

2017. márc. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A sorrend úgy van, ahogy írod: alapfok, középfok, felsőfok. Csak itt az alap és középfok közötti szintet nevezzük társalgásinak, ugye ezzel az ember nagyjából még csak társalogni tud. Sokaktól hallottam már, hogy a felsőfokot és anyanyelvi szintet társalgásinak nevezik, holott az nagyon más. Amúgy a kérdés szempontjából tényleg nem oszt. :)
2017. márc. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy év alatt tanultam meg rendesen angolul -- de nyelvterületen, angol anyanyelvű szoba/munkatárs mellett.


Munka után hazamentünk, járt nekünk 3 napilap (ez három évtizeddel ezelőtt volt); leültünk elolvasni azokat, ha valamit nem értettem, megkérdeztem a havertól. Egy év ilyen rendbe rakta az angolomat (nem a kiejtésemet; azt lehetetlen akcentus nélkül elsajátítani a pubertáskor után). Persze utána is fejlődtem, de ezzel az alappal képes voltam élni a mindennapokban anélkül, hogy kiröhögtek volna (a hátam mögött).


Az egyedül tanulással a gond az, hogy nem fejleszti az aktív szókincset (hacsak nem jársz valamilyen angol nyelvű blogra rendszeresen hozzászólásokat is írni).


Az is segít, ha van olyan könyv, ami eredetileg angolul volt publikálva, de te élvezettel olvastad magyarul. No olyasmiket elolvasni eredetiben még nagyobb élmény. Én így voltam Raymond Chandler krimijeivel (az ő szóhasználata néha archaikus -- végül is a 40-es években írt --, de ez ritkán jelent problémát).


Azt hiszem a legfontosabb dolog a motiváció: hogy élvezd azt, hogy egy más (világ)nyelven vagy képes információkat szerezni. De ha ez még az anyanyelveden sem igaz (nem szeretsz olvasni akár regényeket, akár ismeretterjesztő/technikai irodalmat), akkor valószínűtlen az, hogy élvezetet találsz majd az angol nyelv tanulásában. Úgy pedig nagyon nehéz (bármilyen) nyelvet tanulni.

2017. márc. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. márc. 20. 15:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!