Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet megtanulni,...

Hogyan lehet megtanulni, ráérezni a portugálban és a spanyolban az estar és a ser közötti különbségre?

Figyelt kérdés

Tudom jól, hogy az alapszabály az, hogy a 'ser' az állandó dolgokra, míg az 'estar' a változókra való, de azért ez nem teljesen fed le mindent. Sok olyan kifejezés létezik, amiben számomra nem egyértelmű, hogy melyiket kellene használni.

Pl. "kövérnek lenni" ser-rel kell, holott ez egy olyan tulajdonság, amin bármikor bárki tud változtatni. :D


2017. febr. 15. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:
A ser inkább segédige, az estar "valódi" ige. Sokat segít az, hogy magyarban 3. személyben használod-e a létigét: "Józsi kövér" vagy "Józsi jól van".
2017. febr. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ezzel vesződök most, de már kezdem érteni. Pl. a kövérnek lenni estében lehet mondani estar-al is, csak akkor az azt jelenti hogy most jelen pillanatban kövér az illető. Előtte nem volt az és a jövőben sem lesz az csak épp most, ezért nincs így sok értelme.

A legjobb megtanulni, hogy mikor melyiket kell:


SER

-tulajdonságok (Eres guapo.)

-nap, dátum, idő kifejezésére (Hoy es lunes.)

-hova valósi az ember (Soy de Hungría.)

-foglalkozás (Soy maestra.)

-nemzetiség (Soy húngara.)

-vallás, politikai hovatartozás (Soy liberal.)

-amiből készült valami (Es de metálico.)

-kihez tartozik a tárgy (Es mió.)

-kapcsolatok (Él es mi novio.)

-hol van helyileg egy rendezvény (Dónde es la fiesta?)


ESTAR

-helyileg épp hol van (Estoy en casa.)

-állapot (Estoy cansada.)

-folyamatos igeidő (Estoy buscando..)

-kifejezések


Aztán van, hogy más a jelentése:

Estoy aburrido - Untakozom

Soy aburrido - Unalmas vagyok


Dónde es la fiesta? Hol van a party? (helyileg)

Dónde está la fiesta? Hol van most buli?

2017. febr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!