Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány személy él Vácon és...

Hány személy él Vácon és környékén aki síket, vagy halláskárosult, vagy néma és beszéli a jelnyelvet?

Figyelt kérdés
2010. máj. 5. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
3.477.249.515-6, nem tudom pontosan.
2010. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kösz. gondolom tudod, hogy sokat segítettél.
2010. máj. 5. 17:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát menj be a Siketnémák Intézetébe és kérdezd meg. Szerintem még a portás is tudja nagyjából, mennyi nebulójuk van. Így "levegőből" szerinted ki tudja neked megírni?
2010. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat! lehet nem jól fogalmaztam.

Nem a most tanulók száma fontos, hanem akik használják ezt a nyelvet, kortól függetlenül.

Ha volna a netten, az iskolában, akár csak megközelítő érték, már megtaláltam volna.

A kérdés azokhoz szól akik jártasak ebben a közösségben és egy kb. számot tudnának mondani.

Előre is köszönöm!

2010. máj. 5. 18:26
 5/7 anonim válasza:
74%
Én jártas vagyok ebben a közösségben, pontos adatot nem tudnék mondani, szerintem kb. 200-250 ember lehet a jelnyelvet használó siket és nagyothalló személyek száma Vácon. Ez csak megközelítő érték, több szerintem nem lehet. Ha bemész a helyi SINOSZ-ba ott is csak a helyi tagok számát tudják megmondani, de a tagok száma nem egyezik a jelnyelvet használó személyek számával, (mivel a tagság feltétele a 40 Db feletti hallássérülés a beszédfrekvenciákon pl. az időskorban szerzett hallássérült sem kommunikál jelnyelven, és az enyhe fokú nagyothalló személy is beszédértéssel kommunikál.) A jelnyelvi tolmácsok is csak annyit tudnak esetleg segíteni, hogy az adott városban milyen ügyfélkörrel rendelkeznek. A probléma itt az, hogy Pest megyében több jelnyelvi tolmácsszolgálat van... ráadásul nem minden jelnyelvet használó személy igényel tolmácsot... Tehát akárhol keresgélsz, mindenképpen becsült adatot találsz.
2010. máj. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt a választ vártam, köszönöm!
2010. máj. 5. 19:04
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

A némák közül csak kevesen tudnak jelelni, náluk inkább a jelbeszéd a népszerű, mert szemléletes, és nem kell hozzá tolmács.

Másrészt a siketek közül azok, akik jelelnek, nem számítanak némának akkor sem, ha nem tudnak beszélni.

2010. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!